Ağaoğlu’ndan 2018’de 1 Milyar Liralık Enerji Yatırım Planı

Marka konut projeleriyle ön plana çıkan Ağaoğlu Şirketler Grubu, 2018’de 1 milyar liralık enerji yatırımı, 2020 yılına kadar ise 5 milyar liralık yatırımı tamamlamayı amaçlıyor.

Türkiye’nin 42 milyar Dolarlık cari açığında en büyük payın enerji girdilerinin olduğunu söyleyen Ali Ağaoğlu, yenilenebilir enerjiye yapılan yatırımın ülkenin cari dengesine de olumlu etki yapacağını, grup olarak geçen yıl 700 milyon Liralık enerji yatırımını tamamladıklarını ve yeni senede de 1 milyar TL’lik enerji yatırımı planladıklarını açıkladı.

2020 sonuna kadar 5 milyar TL’lik enerji yatırımı yapılacak

Ağaoğlu enerji grubunun 735 milyon liralık yatırım bedeliyle hayata geçireceği 125 MW kurulu güce sahip olacak Balıkesir RES’de kullanılacak rüzgar türbinleri için Alman Nordex Energy ile yapılan sözleşmenin imza töreninde konuşan Ali Ağaoğlu, 2018 yılında enerjide 1 milyar Liralık yeni yatırım planladıklarını ve 2020 yılı sonuna kadar 5 milyar enerji yatırımını tamamlamış olacaklarını söyledi.

Yalova ve Bursa’daki RES’ler 160 bin eve elektrik sağlıyor

Ağaoğlu Enerji Grubu Başkanı Hakkı Ağaoğlu da yaptığı açıklamayla daha önce Yalova ve Bursa’daki Rüzgar Elektrik Santralleri (RES) yatırımları için Nordex Energy ile 330 milyon liralık türbin anlaşması yaptıklarını anımsatarak bu 2 RES ile birlikte 160 bin hanenin elektrik ihtiyacını ürettiklerini açıkladı.

İmza törenine Ağaoğlu Grubu adına Ali Ağaoğlu, ağabeyi Hüseyin Ağaoğlu, Enerji Grubu Başkanı Hakkı Ağaoğlu, grubun CEO’su Hasan Rahvalı ve Nordex Energy yetkilileri katıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here