Başarılı Satış İçin Satış Ofisinin Dekorasyonu Önemli

İnşaat ve gayrimenkul projelerinde bir hayli öneme sahip olan satış ofisleriher bir gayrimenkul projesi için öncelikli bir yatırım alanı halini alıyor. 

Uzun yıllar gerek yurtiçi, gerekse yurtdışında birçok satış ofisi konsepti gözlemlemiş ve tasarlamış bir tasarımcı olarak hayata geçirilmesi planlanan projenin vizyonunu ve konseptini satış ofisini ziyaret eden müşterilere yansıtmak, yaşatmak, müşterinin satın alım kararını verme sürecinde etkili bir ortam yaratmak adına en etkili pazarlama yöntemlerinden bir tanesi. Kuşkusuz iyi tasarlanmış, sıcak, standartları olan ve vaad edilen yaşamı yansıtan satış ofisleri satış yapacak ekibe de büyük avantajlar sağlamaktadır. Tüketici piyasasında yapılan birçok araştırmaya da dayanarak, önümüzdeki 3 ila 5 yıl içerisinde satış yapabilmek için öncelikle yükselen beklenti ve ihtiyaçlara satış ofisinde cevap verebilmenin de gerekliliği ön plana çıkıyor.

Öncelikle, 2018 yılına yeni girdiğimiz bu dönemde müşteriye güven verecek satış ofisleri tasarlamalı, referans satışları için müşteri ile proje sahibi arasında uzun verimli bir bağ kurularak sadakati sağlamalı ve bunun için de müşteriyi mutlu edebilmeliyiz. Bunu başarabilmek için sözkonusu projede kullanılan renklerden,tercih edilen dokulara, doğru aydınlatmaya kadar bir bütünlük mesajı verebilmek ve kağıt üzerindeki projenin neye benzeyeceğini müşterilerin hissedebilmesi için satış ofisinin ambiyansının inşa edilecek proje ile uyumlu bir içmimariye sahip olmasına özellikle önem vermeliyiz.

Yaklaşık 10 sene öncesine kadar satış ofisleri çoğunlukla şekilsiz oturma alanları ve masalardan oluşan soğuk ve ruhsuz mekanlardı. Artık özellikle markalı satış ofislerinde yapısal fonksiyonların doğru planlanması, tasarım olarak projenin bütünü ile aynı dili konuşması, teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte dokunmatik led ekranlar vb. özellikler standartlaşmış durumda. Satış ofisi içinde doğru planlama için mutlaka girişte etkili bir resepsiyon alanı, şık ve konforlu bir bekleme alanı, kişiselleştirilmiş sunum için toplantı ve sunum odaları, depo alanları, şık lavabolar, çocuk oyun odaları, doğru ikram için yeterli bir mutfak alanı, proje sunumu için açıklamalı bilgi içeren sunum panelleri, projenin konumuna gore rahat bir seyir terası, satış ekibi için birbirinden ayrıştırılmış görüşme alanları da olmazsa olmaz.

Günümüzde özellikle 2011 yılından bu yana inşaat sektörü dahil bir sürü sektörde doğrudan etkilerini gördüğümüz dördüncü endüstri devriminin yapı imalat süreçlerini de hızlı bir şekilde dijitalleştirmesinin de bir sonucu olarak değişen müşterilerin beklentileri ile uyumlu olarak, 2018 trendlerine baktığımızda, global anlamda daha çok kişiselleştirilmiş ve seçenekli hizmetin bir gereksinim haline dönüştüğü göz önüne alındığında, bu ihtiyaçları karşılmak satış ofisleri için çok önemli bir öncelik halini almış durumda. Ayrıca güven unsurunu içinde barındıran, 2018’in diğer önemli trendleri arasında, doğal malzeme kullanımı ve sürdürülebilirlik konsepti de projenin ve dolayısı ile projenin bir yansıması olan satış ofislerinin değerini ciddi anlamda yukarıya taşıyan bir hususolarak yerini almış durumdaSatış personelinin ve müşterinin içinde bulunmaktan, zaman geçirmekten keyif alacağı, konforlu, yaşayan, rahat ve samimi mekanlar yaratmayı hedeflerken, yatırımcı firmanın mutlaka vizyonunu yansıtacak yenilikçi, tasarımı ön plana çıkartan ve güven veren mekanlar olarak büyük bir değişimler yaşanacağı kuşkusuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here