Bayrampaşa’ya Metro Hattı Müjdesi

Bayrampaşa Belediye Başkanı ve AK Parti başkan adayı Atila Aydıner, yeni metro hattı müjdesi verdi.

Bayrampaşa’nın yeni vizyon projelerini Yeni Şafak Gazetesi’ne anlatan Bayrampaşa Belediye Başkanı ve AK Parti başkan adayı Atila Aydıner, yeni metro hattı müjdesi verdi. Eski cezaevinin bulunduğu alanda gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesinin tamamlanmak üzere olduğunu ifade eden Atila Aydıner, yine bu araziye metro istasyonu geleceğini ve böylece burada inşa edilecek olan 300 yataklı hastaneye ulaşımın kolaylaştırılacağını açıkladı.

TRAFİK SORUNU TARİH OLACAK

Bayrampaşa’da otopark sorununa kalıcı çözümler üretmek için onlarca otopark projesini hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Aydıner; “Şu an 13 tane parkın altına otopark inşa ediyoruz. Üstleri ise komple yeşil alan ve park alanı olacak. Belediye binamızın önündeki düzenlenen alanın da altına 500 araçlık otopark yapılacak” dedi.

Şubat ayında bu hizmetimizi vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız. Şehir parkının içerisine yine 600 araçlık bir otopark kurduk. Otopark sorunu bizim temel projelerimizi oluşturdu. Göreve geldiğimde Bayrampaşa’da 2 bin 600 adet otopark vardı. Bugün 1 yıl içerisinde bitecek olan projelerle birlikte halkımız 11 bin 584 adet araç kapasiteli otoparka kavuşmuş olacak. Bayrampaşa otoparklarıyla anılan ve trafik sorununu çözmüş bir ilçe olacak” şeklinde konuştu.

LUNAPARK ALANI HALKIN OLACAK

Kamulaştırma bedeli ödenen eski lunapark alanı için müthiş bir proje hazırladıklarını da söyleyen Atila Aydıner; “Bu alan çok önemli bir yerde ve yıllardır boş duruyor. Gelir gelmez burası için bir proje tasarladık. Oraya büyük bir meydan ve altına da 4 kat otopark yapıyoruz. 750 araçlık bir otopark olacak. Üstüne de Saraybosna’daki tarihi Osmanlı Çeşmesi’nin bir benzerini inşa edeceğiz. Çeşmenin yanı sıra meydan da tarihi bir saat kulesi de yapacağız. Burası da millet bahçesi olacak. Osmanlı-Selçuklu mimarisiyle de bir cami de yer alacak bu önemli projede” ifadelerini kullandı.

EMEKLİLERE İKİNCİ BAHAR LOKALİ

Atila Aydıner, Bayrampaşa’da emekliler ve kadınların da unutulmadığını ifade etti. İkinci Bahar Lokali’ni kurduklarını söyleyen Aydıner; “Burada çay, kahve televizyon gazete, kütüphane gibi her hizmeti sunuyoruz üstelik bedava. Böylece vatandaşlarımız güzel ve kaliteli vakit geçirebiliyorlar. Tesisimizi yaklaşık 200 kişi kullanıyor şu anda. Hatta artık haftanın 3 gününü de kadınlarımıza ayırmaya karar verdik. Gelin, günlerinizi burada yapın dedik. Kadınlarımız da çok ilgilendiler ve memnun oldular. Bu lokalin yenilerini Yenidoğan, Vatan ve Terazidere mahallelerinde de kuracağız. Bu projeyi önümüzdeki dönem tüm mahallelerde yaygınlaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here