Eminönü – Alibeyköy Tramvay Hattı Açıldı

Eminönü - Alibeyköy Tramvay

İstanbul halkının uzun süredir beklediği Eminönü – Alibeyköy tramvay hattı bugün açıldı. Hattın açılış törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşaner katılım sağladı. 

Alibeyköy – Eminönü tramvay hattının resmi açılışı bugün gerçekleşti. Seferlerin 4 Ocak’ta başlayacağı tramvay hattı 10 gün boyunca ücretsiz olacak. Avrupa Yakası’nda önemli hatları birbirine bağlayan hat sayesinde bölgedeki kara ve deniz yolu ulaşım araçlarının entegrasyonu sağlanabilecek. Saatte tek yönde 12 bin yolcu kapasitesiyle bölgedeki yoğun trafiği hafifletecek olan tramvay, TF2 Eyüpsultan-Piyer Loti Teleferik Hattı ve M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı ile uyumlu olacak.

Halktv’de yer alan habere göre; hattın deneme sürüşüne CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İYİ Parti lideri Meral Akşener katıldı.

Eminönü Alibeyköy Tramvay Hattı’na entegre olan hatlar

Alibeyköy-Eminönü tramvay hattı; Eminönü istasyonunda T1 Bağcılar-Kabataş tramvay hattı ve deniz iskeleleri ile, Küçükpazar istasyonunda M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattı ile, Eyüp Teleferik istasyonunda TF2 Eyüp-Piyer Loti teleferik hattı ile, Alibeyköy istasyonunda M7 Kabataş-Mahmutbey-Esenyurt metro hattı ile entegre olacak.

Eminönü Alibeyköy Tramvay Hattı istasyonları

1- Eminönü

2- Küçükpazar

3- Cibali

4- Fener

5- Balat

6- Ayvansaray

7- Feshane

8- Eyüp-Teleferik

9- Eyüp Devlet Hastanesi

10- Silahtarağa İstasyonu

11- Sakarya Mahallesi

12- Alibeyköy Merkez

13- Alibeyköy Metro

14-Alibeyköy Cep Otogarı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here