En İyi Yatırım Konut Almak!

Birleşik Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Güngör Çepni, gayrimenkul sektöründe 2 yıllık daralmanın ardından toparlanma sürecinin başladığını söyledi.

Birleşik Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Güngör Çepni, gayrimenkul sektöründe 2 yıllık daralmanın ardından toparlanma sürecinin başladığını söyledi. Bağdat Caddesi’nde Park Residence Cadde projesinin yeni satış kampanyasına yönelik toplantıda konuşan Çepni, piyasaların düzelmeye başladığını kaydetti.

Bağdat Caddesi’ndeki son durumu da değerlendiren Çepni, “Caddede hafif bir toparlanma var. Kentsel dönüşüm burada bir ihtiyaçtı ancak çok inşaat yapıldı, halen de yapılıyor. Bu durumdan dolayı sıkıntı çekildi, caddeyi biraz düşürdü. Şimdi yeniden kiralamalar başladı. Büyük firmalar geri dönüyor” dedi.

36 ay sıfır faiz

Dövizde yaşanan hareketlenmeyi konut fiyatlarına yansıtmadıklarını ifade eden Çepni, bu nedenle konut alıcısı için önemli bir fırsat oluşturduklarını dile getirdi. Çepni, “Hem kurdaki, hem de enflasyondaki hareketlilik fiyatlarda yer almıyor. Dolayısı ile şu anda konut alan bu iki alanda da ayrıca kar sağlayacak. Zaten konutu alırken yaklaşık yüzde 20 değerinin altında almış olacak. Şu anda yapılacak en iyi yatırım konut sahibi olmak” değerlendirmesini yaptı.

Maliye Bakanlığı arsasında hayata geçen projede müteahhit firma başka bir proje ismiyle satış yapıyor. Birleşik Gayrimenkul ise projenin yüzde 60’ını Özelleştirme İdaresi’nin yaptığı ihale sonucunda satın almıştı.

‘İran’a satış ofisi

Bodrum’da bir proje hazırlığında olduklarını anlatan Güngör Çepni, İran’ın başkenti Tahran’da bir AVM içinde satış ofisi açacaklarını açıkladı. İranlılar’ın Dubai ve Abu Dabi’de çok yatırım yaptığını ancak son dönemde burada ciddi sıkıntılar yaşamaya başladıklarını belirterek, “İranlılar için yeni bir adres sunmamız lazım. Bağdat Caddesi neden olmasın? İran için çok hevesliyim. Park Residence Cadde’de 3 İranlı müşterimiz oldu. Satış ofisiyle birlikte bu sayı artacaktır” dedi.

Kaynak: Milliyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here