Galatasaray Riva Projesi Mayıs’ta Satışa Çıkacak

Beykoz’da hayata geçirilecek olan Galatasaray Riva Projesi, Mayıs ayı gibi satışa çıkılacak.

Emlak Konut güvencesiyle Yılmaz İnşaat imzası ile hayata geçirilecek olan Galatasaray Riva projesinde Mayıs ayı gibi satışa çıkılacak.

Galatasaray Spor Kulübü’nün Riva arsası üzerinde hayata geçirilecek olan projenin yapımına başlanması için çalışmalar aralıksız sürüyor.

Satışlar Mayıs ya da yaz sonu

Ruhsat aşamasında olan proje gerekli çalışmaların yetişmesi durumunda Mayıs, yetişmezse Temmuz ya ada Ağustos ayında satışa çıkacak.

Az katlı yapılardan oluşacak Galatasaray Riva projesinde fiyatların metrekare bazında 7 bin TL’den başlaması bekleniyor.

“Ekolojik” proje olacak

Eko-köy konseptinde tasarlanacak olan proje 869 bin 522 alan üzerine inşa edilecek. 206 bin 497 metrekare özel orman alanı da içinde barındıran projede Emlak Konut ile Galatasaray arasında imzalanan protokole göre, ihalede ortaya çıkacak arsa bedelinin yüzde 80’i Galatasaray’ın, yüzde 20’si de Emlak Konut GYO’nun olacak.

Bu arada, ihaleyi kazanan Yılmaz İnşaat 3 milyar 808 milyon TL’lik projeden şirket payı için Emlak Konut’a 952 milyon TL taahhüt etmişti. Bu durumda gelirin yüzde 8’’ine denk gelen 761.6 milyon TL kulübün olacak. İhalede yeni tabloya göre de Emlak Konut payı 190 milyon 400 bin TL olacak.

Doğa yaşamı sunacak

Proje içinde yer alacak özel orman alanında sebze ve meyve bahçeleri, ticari ve hobi amaçlı tarım alanları, hayvancılık tesisleri yer alacak. Köy ve doğa yaşantısının modern yaşantı ile harmanlandığı birçok farklı konsept bu projede kendini gösterecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here