Gonca Özgül: “İstikrar Sürdükçe Sektör Büyür” 

Çalık Gayrimenkul İcra Kurulu Üyesi Gonca Özgül, 2018 yılı gayrimenkul sektörüne ilişkin “İstikrar sürdükçe sektör büyür” dedi. 

Yılın ilk 11 ayında 1 milyon 276 bin 342 konutun satıldığı ülkemizde, gayrimenkul sektörü teşvikler, kentsel dönüşüm ve marka konut projelerinin çeşitli kampanyalarıyla dikkatleri çekti. Konut satışlarında bir önceki yıla oranla yüzde 7 civarında artışın görüldüğü sektörde, yeni yıl 2018’e ilişkin sektör temsilcileri ise faiz oranlarının düşürülmesi ve kentsel dönüşüm çalışmaların sürdürülebilirliğiyle konut satışlarının artmasını beklediklerini işaret etti. 

2018 yılı gayrimenkul sektörüne ilişkin açıklama yapan Çalık Gayrimenkul İcra Kurulu Üyesi Gonca Özgül, gayrimenkul sektörünün, büyüyen Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden olmaya devam ettiğini belirterek, konuta ihtiyacın her geçen gün güçlenerek sürdüğünü söyledi.

Üçüncü çeyrekte yaşanan yüzde 11,1’lik büyümeye inşaat sektörünün yüksek katkısı olduğunu dile getiren Özgül, “Rakamlara baktığımızda, Türkiye ekonomisi azim ve kararlılıkla yolunda yürümeye devam ettiğini ve dirliğini kaybetmediğini görüyoruz. Ülkemizdeki istikrar ve dinamik yapı devam ettikçe, sektördeki eğilimin büyüme yolunda olacağına inancımız tam.” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here