Innovia 4 Mağdurları Bugün İBB Önünde Toplanıyor

Eylem
Yeşil İnşaat, Esenyurt'taki Innovia 4 projesini durdurdu. Proje mağdurları 24 Eylül'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde toplanacak.

Yeşil Holding’e bağlı Yeşil İnşaat, Esenyurt’taki Innovia 4 projesinin inşaatını durdurdu. Projeden ev alan binlerce vatandaş bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde toplanacak.

İnşaat sektörünün en büyük firmaları arasında yer alan Yeşil Holding’e bağlı Yeşil İnşaat, Esenyurt’taki Innovia 4 projesini geçtiğimiz günlerde durdurdu. Firma yaptığı açıklamada projede çalışan bütün işçilerin işten çıkarıldığını da bildirdi.

Kendilerine mağduriyetlerini gidermek adına arsa teklif edildiğini de söyleyen işçiler Yeşil Holding’in konuyla ilgili hiç bir açıklama yapmadığını belirtti.

İnnovia 4 mağdurları bugün toplanıyor

İnşaatı 2011 yılında başlayan ve 2013 yılında taahhüdü gerçekleşmeyerek 8 senedir teslim edilemeyen Yeşil Inşaat Innovia 4 projesi mağdurları bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde toplanacak.

Bugün saat 11:30’da bir protesto gösterisi gerçekleştirecek olan mağdurlar seslerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a duyurmak istiyor.

Yeşil Plaza önünde eylem

İşten çıkarılan İnnovia 4 işçileri geçtiğimiz günlerde Yeşil Plaza önünde toplanarak bir protesto gösterisi gerçekleştirdi. Hak ettikleri paraları alamadıkları belirten işçiler Yeşil Holding Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil’in kendilerine bir açıklama yapmasını bekliyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here