İstanbul’a Yaşlılar Köyü Geliyor

HerDem Sağlıklı Yaşam Köyü

HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri’nin ilki İstanbul’un Silivri ilçesinde hayata geçirilecek.

ABD’nin yaşlı yaşam uzmanı Avendelle ve Acıbadem Sağlık Grubu’nun çözüm ortaklıkları ile HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri’nin ilki İstanbul’da kuruluyor.

İstanbul’un en sakin ilçelerinden Silivri Selimpaşa Ortaköy beldesinde kurulacak olan proje, TEM ve E5 otoyollarının kesiştiği noktada bulunan Selimpaşa ulaşım anlamında da avantajlı bir konuma sahip. Birkaç yıl içerisinde tamamlanacak 3. Çevreyolu ve Kuzey Marmara Otoyolu da Silivri’de kesişecek. Böylece dört ana aksla şehir merkezine 30 – 40 dakika içerisinde ulaşım sağlanabilecek.

55 yaş üstü insanlar için tasarlanan Herdem Sağlıklı Yaşam Köyü projesinde satışlar başladı. Tamamı 1+1 dairelerden oluşan Herdem Silivri’de fiyatları 289 bin TL’den başlıyor.

Projenin sağlık yönetimindeki çözüm ortaklığını ise Acıbadem Sağlık Grubu üstleniyor.

Projede fiyat ve ödeme seçenekleri

HerDem Sağlıklı Yaşam Köyü’nde her konakta 14 bağımsız hane ve 100 metrekare iç avlu mevcut. Projede yer alan brüt 60 metrekare olan bağımsız haneler, 1 oda, 1 yaşam alanı (Salon + mutfak), 1 banyodan ve 1 balkon / terastan meydana geliyor.

Projede daire fiyatları ise 286 bin TL’den başlıyor. Ayrıca rojede her hane 7/24 sağlık hizmetinden ve genel ev temizliği paketinden aylık 550 TL karşılığında yararlanabilecek.

Kiralama yöntemi ile konaklamak isteyenler de yemek hariç, sağlık ve temizlik paketi dahil, kişi başı aylık 4.500 TL + KDV ücretle faydalanabilecek.

HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri’nin Özellikleri

HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri’nde yer alan konakların dış bölümü, Türkiye’nin 7 bölgesindeki yöresel konaklardan ilham alınarak tasarlandı. Hanelerin kapısı, ortak kullanım alanı olarak tasarlanmış üstü açılabilir bir avluya açılırken, böylece komşuluk ilişkilerinin yaşatılması hedefleniyor. Bahçede ise her haneye özel bir hobi bahçesi alanı yer alacak.

Projede HerDem sakinlerinin ziyaretçilerini rahatlıkla ağırlayabileceği misafirhaneler de mevcut.

Projede ulaşım golf araçlarıyla sağlanacak

HerDem sakinleri, hobi bahçesinde sebze yetiştirip, kümesten yumurta toplayacak ya da süt sağabilecek. Evcil hayvanları gezdirmek için özel bir alan oluşturulan köyün içinde huzurun korunması adına otomobil kullanılmayacak. Köy içinde ulaşım ise özel olarak getirtilen kullanışlı golf araçlarıyla sağlanacak.

Projede sosyal donatı alanları

HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri’nde yer alan sosyal donatı alanları ise şöyle:

restoran, kafeterya, kır kahveleri, tiyatro ve sinema salonu, kütüphane, mesleki kurs atölyeleri, market, kuaför, dört mevsim kullanılabilecek yüzme havuzu, masaj terapi, açık ve kapalı spor alanları, tuz odaları, saman odaları, köpek parkı, doğal yürüyüş ve koşu parkurları, 9 delikli golf sahası, botanik parklar.

Herdem sakinleri, ebru kursu, şapka dikim atölyesi, müzik dersleri, tiyatro, yazlık sinema, havuz kenarındaki kır kahvesi gibi fırsatları da yakalamış olacak.

Sağlıklı ve doğal ürünlerin kullanılacağı projede, özel olarak düzenlenecek kültür gezileri de yaşamlarına ayrı atmosfer oluşturacak.

Projede köyün içindeki sosyal tesiste bir de yenilenme merkezi mevcut. Merkezde, stresten uzaklaştıran Kneipp havuzu, solunum sorunlarına çare olan tuz odaları, sıcaktan bunalmadan sauna etkisi yaşatan saman odaları, ağrılara iyi gelen sıcak su ve taş yatakları, geleneksel Türk hamamı, jakuzili havuzlar ve yüzme havuzu gibi bir çok seçenek yer alıyor.

HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri’nde her şey engelsiz yaşama uygun olarak hazırlandı. Evlerin içerisinde salonda, yatak odasında, banyoda, kısacası her yerde, her an görevlilere kolayca ulaşılabilmesi için çağrı butonları yer alıyor.

Projede ihtiyaç duyacacak tüm hizmetler ise HerDem tarafından karşılanıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here