Kapalı Site Dönemi Bitti

Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık,

Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, “Bundan sonra eskisi gibi kapalı site dönemi bitti. Büyükyalı projemiz gibi insanı odağına alan projeler klonlanacak.” dedi. 

İstanbul Zeytinburnu’nda Kazlıçeşme sahil hattında hayata geçirilen Büyükyalı projesinde yer alan Fişekhane’de düzenlediği basın toplantısında konuşan Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, maliyetlerindeki artışa dikkat çekerek pandemi öncesi tamamlanmış inşaat projelerinin hala tüketici için fırsat olduğunu söyledi.

Sektördeki maliyet artışlarının henüz tam anlamıyla konut fiyatlarına yansımadığını dile getiren Ahmet Akbalık, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Söz konusu malzemelerdeki yükselişin konut fiyatlarına yansıması kaçınılmaz. Önümüzdeki dönemde yansımaya başlayacak. O zaman kendi projemiz adına söylüyorum, bu fiyatlardan konut almak hayal olacak. Bugünün koşullarında Büyükyalı’yı hayata geçirmeye kalksak maliyetler en az iki kat daha pahalı.

Konutta stoklar tükenirken, yeni projelerin gelme hızında da azalma oldu. Bir ara talep yoktu, arz vardı. Şimdi arz bitti, talepler yavaş yavaş gelmeye başladı. Elde ürün az olunca da fiyatlar yukarı çıkmaya başladı. Bu yüzden ben diyorum ki gayrimenkul sektörü özellikle markalı konutlarda artık yeni bir raya giriyor.”

“Kapalı site dönemi bitti, insan odaklı projeler klonlanacak”

“Bundan sonra eskisi gibi kapalı site dönemi bitti. Büyükyalı projemiz gibi insanı odağına alan projeler klonlanacak. Beş yıl önce planını yaptığımız projenin yaşanan pandemi sürecinde yaşam için ne kadar gerekli olduğunu anladık. İnsanların günlük hayatta ihtiyacı olan tüm unsurlar olan market, kuaför gibi gereksinimlerle beraber konser, sergi ve tiyatro gibi kültür sanat yaşamının da evinizin hemen altında olması çok değerli.

Komşuluk ilişkisinin yüksek olduğu projemize yatırımcıların ilgisi sürüyor. Büyükyalı’da son üç ayda 150 konut sattık. Komşuluk ilişkisinin yüksek olduğu projemize yatırımcıların ilgisi sürüyor. İlk üç etapta konutların yüzde 90’ı satıldı. Dördüncü etaba ilgi devam ediyor”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here