Konut Sektörü Yabancı Yatırımcıları da Harekete Geçirdi

Şenol Üçüncü

Kar Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü; konut sektörünün canlanması için hayata geçirilen kampanyaların sadece yerli konut alıcılarını değil, yabancı yatırımcıları da harekete geçirdiğini söyledi.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun bugün yayınladığı eylül 2018 konut satış istatistiklerini değerlendiren Kar Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü; konut sektörünün canlanması için hayata geçirilen kampanyaların sadece yerli konut alıcılarını değil, yabancı yatırımcıları da harekete geçirdiğini söyledi.

TÜİK raporunda yabancı alımlarındaki sıçramanın sevindirici olduğunu dile getiren Üçüncü; “Bundan sonra da dönem dönem düzenlenen kampanyalar ve sağlanan destekler olursa sektör daha da hareketlenecek, stoklar eriyecek ve satışlar istenen seviyeye gelecek. Bunun sonrasında da yeni yatırımlar başlayacak. Özellikle döviz kuru ve kredi faizler konusu önemli, dövizdeki normal hareketlilik sona ermesi ve konut kredi faizlerinin yüzde 1’in altına inmesi halinde inşaat sektörü yine hak ettiği seviyelere gelecektir. Bizim işimizde kilit noktanın döviz ve faiz olduğu unutulmamalı, tedbirler bu yönde alınmalı” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here