Marmara Üniversitesi Nişantaşı Arazisi İhalesini DAP Yapı Kazandı

Emlak Konut GYO’nun Nişantaşı’nda yer alan Marmara Üniversitesi Kampüsü arazisi için yapılan ihaleyi DAP Holding iştiraki Eltes İnşaat ve İstlife İş Ortaklığı kazandı.

Emlak Konut GYO tarafından İstanbul’un en değerli semtlerinden Nişantaşı Teşvikiye’de yer alan Marmara Üniversitesi kampüsü arazisi için yapılan ihale süreci tamamlandı.

Bu kapsamda pazarlık – açık artırma bölümünü içeren 2. oturum da yapıldı. 6 firmanın teklif verdiği ihalede ve kıran kırana geçen açık artırmada, 1 milyar 763 milyon 750 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren Eltes İnş. Tesisat San. Ve Tic. A.Ş. & İstlife Yapı San.Tic. A.Ş. İş Ortaklığı ihalenin kazananı oldu.

Emlak Konut’a 705 milyon lira ödenecek

İhale sonucunda da Emlak Konut GYO’ya 705 milyon 500 bin TL ödeneceği belirtildi.

İstanbul’un merkezindeki arazide, ticaret ve konut alanları ile park alanları yapılacak. 25 dönümlük arsanın yaklaşık 11 dönümü ticaret ve konut alanı, 1 dönümü yalnızca ticaret alanı ve yaklaşık 7 dönümü de park alanı olacak. Arazinin bitişiğinde Ihlamur Kasrı Doğal ve Tarihi Sit Alanı bulunması dolayısıyla yeşil alan düzenlemesi de yapılacak.

Konut ve ticaret alanında yapılacak binaların kat sayısı 10, ticaret alanındaki yükseklik sınırı da 5 kat olarak belirlendi. Emsale esas inşaat alanı da toplam 26 bin 887 metrekare olarak hesaplandı.

“İhaleyi çok önemsiyorduk”

İhaleyi değerlendiren DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, ihaleyi fazlasıyla önemsediklerini söyledi.

Uzun çalışmalar yaptıklarını belirten Yılmaz, “Nişantaşı, DAP Yapı’nın misyonu için önemli bir lokasyondu. Avrupa Yakasının en kıymetli lokasyonunda proje geliştireceğimiz için oldukça heyecanlıyız. Nişantaşı’nın kendine has atmosferi ve çekiciliğine kendi vizyonumuzu katarak oluşturacağımız eseri gözümde canlandırabiliyorum. Bir an önce çalışmalara başlayıp İstanbul’a ve Nişantaşı’na değer katacak bir yaşam alanı tasarlayacağız. DAP Yapı’nın ayrıcalığını, Nişantaşı gibi İstanbul’un hatta ülkemizin en nadide semtlerinden birisinde sergileyecek olmanın mutluluk ve heyecanını yaşıyorum.” değerledirmesini yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here