Mavigöl’e Arap Yatırımcı İlgisi

Ankara’nın en büyük gölünü gören manzarası, havaalanına yakınlığı ile popülerliğini artıran Mavigöl Bölgesi, Arap Yatırımcıların da ilgi odağı haline geldi.

Arap Yarımadası ve diğer ülkelerde 10 bin noktaya ulaşan Alwali Travel Dergisi, Gayrimenkul Bölümünde Ankara’nın Mavigöl Bölgesini ele aldı.

Dergi; Mavigöl ve çevresini “Ankara’nın Parlayan Yıldızı” olarak tanımlarken, Mavigöl’ü Türkiye’nin yatırım yapılabilir noktaları arasında gösterdi.

Arap yatırımcılar tarafından da ilgiyle takip edilen dergi, Mavigöl ve çevresinin yapımına başlanan bağlantı yolları ile Çankaya, Yıldız, Oran gibi Ankara’nın gözde semtlerine 5 dakikalık ulaşım mesafesinde bulunduğunu, Kırıkkale-Delice Çevre yolu ile bölgenin merkezi konumunu daha da eşsiz hale getireceğine işaret etti.

“3 Yılda Yüzde 300’e Varan Kazanç”

Dergiye röportaj veren Mamak Bölgesinde faaliyet gösteren Seymen Gayrimenkul’ün Direktörü Fatih Şimşek, Mavigöl ve çevresinin son 3 yılda yüzde 300’e varan seviyelerde değerlendiğini kaydetti. Şimşek, dergiye şöyle konuştu:

“Ankara’da göller ve çevreleri son dönemde değerli hale geliyor. Eryaman ve çevresi bunun en güzel örneği. Ancak Eryaman Bölgesi yapılaşmasını tamamlamak üzere. Bu noktada Ankaralıların bundan sonraki en önemli gayrimenkul yatırım merkezlerinden biri Mavigöl ve çevresi haline geliyor.

 

Bölgenin imar çalışmaları tamamlanmış durumda, eşsiz manzarası, şehre yakınlığı ile Bölgemiz son 3 yılda yüzde 300’lere varan oranda değerlendi. Ancak bu daha başlangıç. Yakın zamanda tamamlanacak yol ve peyzaj çalışmalarının ardından Mavigöl ve çevresinin daha da değerleneceğini öngörüyoruz. Bölge, Ankara’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen yerli ve yabancı yatırımcıların odaklandığı bölgeler arasında ilk sıralarda yer alıyor.”

 

Bölge’de Yol Çalışmalarında Sona Gelindi

Bölge ve çevresinin yol çalışmalarında son aşamaya gelindi. Anayol çalışmalarının tamamlanmasıyla, ara yolların çalışmaları da yakın zamanda bitirilecek. Bölgede, yol çalışmalarının tamamlanmasının ardından peyzaj çalışmalarına başlanacak.

Seymen Gayrimenkul

Seymen Gayrimenkul Yatırım ve Danışmanlık, bölge ve çevresinde uzun yıllardır faaliyet göstermektedir. Yatırımcı dostu faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Seymen Gayrimenkul, yerli ve yabancı yatırımcılara önemli kazançlar sunuyor.

İletişim: +90 544 327 06 06

Facebook: https://www.facebook.com/SeymenGayrimenkul

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here