TOKİ’nin Yüzde 20 İndirim Kampanyası Başlıyor

TOKİ borcunu erken ödeyerek tapusunu hemen almak isteyenler için 2020 kampanyasına başlıyor. Borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almayı isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 20 oranında indirim sunulacak.

Anadolu Ajansı’ndan Zehra Aydın Turapoğlu’nun haberine göre; borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almayı isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 20 oranında indirim fırsatı sağlanıyor.

Yüzde 20 indirim kampanyasından, bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar faydalanabiliyor. Borcun tamamını kapatmayacak vatandaşlar, borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyasını kullanabilecek.

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, 6 Mayıs-19 Haziran tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek. Bu tarihin ardından yapılacak borç kapatmalarında indirim geçerli olmayacak.

– Kampanyadan yararlanma şartları

Kampanyadan yararlanacak konut ve iş yeri alıcılarının, başvuru tarihinden sonra TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borçlarının bulunmaması şartı aranıyor.

Kampanyadan, geri ödeme taksidi 2018’in kadar başlamış konut ve iş yerlerinin sahipleri faydalanacak. İndirim kampanyasından taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler yararlanamayacak.

İndirimden yararlanmak isteyen vatandaşlar, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi çekebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here