Torunlar Paşabahçe Projesi Başlıyor

Torunlar GYO’nun Paşabahçe arsası üzerinde hayata geçireceği yeni projesinde inşaat çalışmalarının yılın son çeyreğinde başlaması planlanıyor.

Paşabahçe’deki eski tekel fabrikasının bulunduğu arsa 2012 yılında Özelleştirme İdaresi tarafından 49 yıllığına kiralık olacak şekilde ihaleye çıkarılmış ve ihaleyi de o günkü parayla 355 milyon TL’lik ihale bedeliyle Torunlar GYO almıştı. O zamandan bugüne sadece eski tekel fabrikasının yıkılarak inşaata hazır hale getirilen ve boğaza sıfır konumuyla İstanbul’un en değerli konumlarından birine sahip olan arsa için 7 eylül 2017 tarihinde inşaat ruhsatı da alındı. Projenin hayata geçirilmesi için inşaat çalışmaları yılın son çeyreğinde başlayacak.

Paşabahçe’de ultra lüks bir proje yapacaklarını söyleyen Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun arsanın bugün itibarıyla 250 milyon dolar olduğunu, üzerinde yapacakları 125 milyon dolarlık inşaat maliyetiyle birlikte yapılacak projenin maliyetinin 350 ile 400 milyon doları bulacağını açıkladı. Aziz Torun projede 120 odalı butik bir otel, 6 adet yalı ve yalı daireleri inşa edileceğini söyledi. Torunlar Paşabahçe projesi 64 bin 633 metrekarelik inşaat alanı üzerinde yapılacak. Yapılacak projenin deniz tarafındaki 3 bin 935 metrekarelik rıhtım ve iskele alanının kullanma izni sözleşmesi 2057 yılına kadar Torunlar GYO’ya ait.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here