Yabancı Yatırımcı Univa’dan Toplu Alım Yaptı

Sakarya’da hayata geçirilen Univa Öğrenci Evi Kampüsü’ne Arap bir yatırımcı tek seferde 260 öğrenci evi alarak yatırım yaptı.

Gayrimenkul sektörüne getirdiği yeni anlayışla cazip bir yatırım imkanı sunan Univa Sakarya’da bulunan toplam 808 öğrenci evinin, 2018 yılının ilk çeyreğinde gelen yoğun taleple birlikte yüzde 72’sinin satışı gerçekleşti. Satışı kısa sürede tamamlanan birinci etabının ardından ikinci etabı da Türkiye’nin yanında yurtdışından yoğun talep alan Univa’da, yılın ilk çeyreğinde Arap yatırımcılara 260 adet öğrenci evi satışı yapılırken, bu satış son dönemde gayrimenkul sektöründe tek seferde yapılan en büyük yatırım olarak göze çarpıyor.

Sakarya’daki öğrenci evi kampüsüne gösterilen yoğun ilgi, Düzce ve Kocaeli’nde yapımına başlanacak devam projelerini de öne çekti. Univa Düzce ve Univa Kocaeli projeleri de Haziran ayında ön satışa çıkacak.

Cazip yatırım fırsatı

Öğrencilerin yaşam kalitelerini artırmayı amaçlayan ve yatırımcıya maksimum kazanç sağlayan Univa Öğrenci Evi Kampüsü projesi, yatırımcılarına 8 yıl gibi Türkiye ortalamasının çok altında bir sürede yatırım dönüşü olanağı sağlıyor. Öğrencilerin kendilerini evlerinde hissedecekleri Univa’da, kişi başı 850 TL kira bedeliyle üç öğrencinin kalabileceği öğrenci evlerinde yatırımcı toplamda 2 bin 550 TL kira getirisine sahip olabilecek. Bu gelirin yüzde 40’ı işletme giderlerine ayrılırken yüzde 60’lık kısmı yatırımcılara kira geliri olarak aktarılacak. Univa’da yatırımcılar ayrıca 5 yıl kira garantisinin de sahibi oluyor.

 

2019 yılının Ağustos ayında öğrencilerine kapılarını açacak “Sign of City” ödüllü Univa Sakarya 145 bin TL’den başlayan cazip fiyatlarla satışa sunulurken, 24 ay vadeli uygun ödeme seçeneklerini de yatırımcıyla buluşturuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here