Yalova’ya 1.600 Konutluk Proje: Terma City

Terma City

Yalova’da termal otel projesini hayata geçiren Karaderili Grup, şimdi de aynı bölgede 1.600 villa ve lüks konut projesi Terma City başlayacak. 

Dört yıl önce Yalova’da zengin Araplar’ın kalabileceği yer olmadığını görünce 840 odalı dev bir otelin yatırımına başlayan Karaderili Grup, otelin etrafındaki 250 dönümlük araziye devasa bir şehir kurmak için yeni proje hayata geçirecek.

2 bin 200 yataklı otelle birlikte Terma City adı verilen yeni projenin yakında ruhsatı alınarak inşaata başlanacak. 150 milyon dolarlık yatırımla bu yılın sonuna doğru resmi açılışının yapılması hedeflenen otelin konut projesini doğurduğunu dile getiren Karaderili Grup Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili, Terma City’nin 250 dönüm arazi üzerine bin 600 villa ve konuttan oluşacağını dile getirdi.

Otele gelen misafirlerin taleplerinin yatırım kararında etkili olduğunu belirten Karaderili, “500 milyon dolarlık yatırıma ruhsatı alır almaz başlıyoruz. Bin 600 bağımsız bölümün olacağı proje için şimdiden talep geldi. Ancak ruhsattan sonra satış çalışmalarına başlamayı düşünüyoruz” diye açıklama yaptı.

Konutların metrekare satış fiyatının 2 bin dolar civarında olacağını ifade eden Karaderili, “Projeye talep kendiliğinden geliyor. Bizden devre mülk alan yabancı sayısı bini aştı. Onlar bize, ‘Niye daire yapmıyorsunuz?’ diye sormaya başladılar. Bunun üzerine proje gelişti. Otellerimizde tatil yapan yerli 100 bin kişi var. Onlardan da talep geldi” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here