10 İlde Acele Kamulaştırma Kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan acele kamulaştırma kararları 15 Mart 2023 tarihli Resmi Gazete ile yayımlandı.

10 ilde Cumhurbaşkanı imzası ile acele kamulaştırma kararı alındı – 15 Mart 2023 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Cumhurbaşkanı kararları ile acele kamulaştırma kararları ilan edildi. Bu kapsamda belirlenen illerde yer alan taşınmazlar kamu yararı gözetilerek kamulaştırma işlemleri sonraya bırakılarak kamulaştırılacak.

Söz konusu kararlar kapsamında acele kamulaştırma kararı alınan iller arasında Bursa, İzmir, Bilecik, Çankırı, Eskişehir, Kastamonu, Mersin, Muğla ve Birecik yer aldı. Bu illerde belirlenen güzergahlar üzerinde yer alan konut ve arsa gibi taşınmazlar kamu yararı gözetilerek acele kamulaştırma kapsamına alınmış oldu.

ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI VERİLEN İLLER İLAN EDİLDİ! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan imza ile 15 Mart 2023 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan acele kamulaştırma kararları yürürlüğe alındı. Alınan kararlar kapsamında Karayolları Genel Müdürlüğü, TEDAŞ, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa ve Kanalizasyon İdaresi Başkanlığı tarafından acele kamulaştırma işlemleri yapılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz