10 Yıllık Konut Kredisinin 5 Yılı AND Pastel’den

AND Pastel projesi

AND Gayrimenkul’ün İstanbul Kartal’da hayata geçirdiği ve temmuz 2018’de yaşamın başladığı AND Pastel projesinde yüzde 20 peşin indirime ek yüzde 0.59 faiz oranı ile konut kredi süresini yarıya indiren kampanya başladı.

Anadolu Grubu bünyesinde gayrimenkul projeleri geliştiren ve pazarlayan AND Gayrimenkul tarafından grubun İstanbul Kartal’daki yaklaşık 45 bin metrekarelik kendi arazisi üzerinde 7 blok halinde tasarlanan ve temmuz 2018’de konut teslimleriyle birlikte yaşamın da başladığı AND Pastel projesi; 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 kat planlarında 1243 konut ile aralarında eğitim ve sağlık kurumlarının da bulunduğu ticari alanlardan meydana geliyor.

AND PastelProjede satışı devam eden dairelerde AND Gayrimenkul tarafından başlatılan bir kampanyayla birlikte, yüzde 1.69‘dan başlayan güncel konut kredi faizi ile 10 yıllık bireysel konut kredisine alternatif olarak, 5 yıllık kredide yüzde 0.59 faiz oranı uygulanıyor. Böylece, 100 Bin TL değerindeki bir konut kredisinde aylık 1.950 TL ödemeyle 10 yılda 1.69 faiz oranı ile 234.120 TL olan geri ödeme tutarı, aylık taksit tutarı değişmeden 5 yılda yüzde 0.59 faiz oranı ile 118.800 TL’ye düşüyor.

AND GayrimenkulBankaların uyguladığı konut kredi faiz oranlarının yüzde 1’in üzerinde seyretmesi ve hatta yüzde 2 seviyesini aşmasının banka kredisi ile ev sahibi olmak isteyenler için konut alımını oldukça zorlaştırdığını dile getiren AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta; 5 yıl sizden 5 yıl bizden’’ söylemiyle hayata geçirdikleri kampanya ile ev sahibi olmak isteyenlere büyük bir fırsat sunduklarını belirtti.

Sektörel istatistikleri geçtiğimiz yıllarla karşılaştırıldığında banka kredisi kullanımı oranının, yüzde 35-40 seviyelerinden son 6 ayda yüzde 12 seviyelerine kadar gerilediğine dikkat çeken Usta; “Bu gerilemenin önüne geçmek için dönem dönem kamu bankaları öncülüğünde yüzde 0.98’e kadar inen faiz oranları uygulanmasına ve AND Gayrimenkul olarak bizim de bu kampanyalara destek vermemize rağmen tüketicinin üzerindeki finansal yükün hala tam anlamıyla hafiflemediğini görüyoruz. Tüketicinin üzerindeki bu yükü daha da hafifletmek ve yüksek faiz ortamında ev sahibi olma kararlarını ertelemelerini önlemek için faiz oranını anlaşmalı bankalarımız aracılığıyla 0.59’a düşürdük. Tüketicilere 5 yılda tüm ödemelerini tamamlayabilecekleri bir model geliştirdik. Böylece güncel faiz oranı ile tüketicinin 10 yılda ödemeyi planladığı aylık taksit tutarı ile 5 yılda tüm kredi tutarını ödemesini sağlayarak yeni evine hemen kavuşturuyoruz’’ dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz