12. Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi Başladı

12. Gayrimenkul Fuarı ve Arap–Türk Zirvesi

Junior Fuarcılık tarafından düzenlenen 12. Gayrimenkul Fuarı ve Arap–Türk Zirvesi yerli ve yabancı firmaların katılımıyla başladı.

Gayrimenkul sektörünün temsilcileri ile yatırımcılarını bir araya getiren fuara toplam büyüklüğü 22 milyar doları aşan Körfez sermayesine sahip firma yöneticileri yatırım üssü olarak Türkiye’yi tercih etti.
Fuara, Türk Gayrimenkul sektöründe markalı konut projeleriyle bilinen çok sayıda firmanın yanı sıra Kuveyt, Katar, Bahreyn, Ürdün, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Azerbaycan, Fas, Mısır, İran ve Irak’tan da çok sayıda yatırımcı katılıyor.
Fuara katılan temsilciler, fuarın söz konusu ülkeler arasında önemli fırsatlar yarattığını belirtiyor.
“Yatırımcıların Türkiye’ye ilgili çok arttı”
Suudi Arabistan merkezli Y&D Group Başkanı Younus Inayat, Türk müteahhitlerin yıllardır dünyanın birçok noktasında önemli projelerin yüklenicisi olarak faaliyet gösterdiğini söyledi.
Bununla birlikte sektörün Türkiye’deki gelişimi ve doğurduğu ekonomik büyümeyi de takip ettiklerini anlatan Inayat, “Özellikle Körfez bölgesinden yatırımcıların Türkiye gayrimenkullerine ilgisi çok ciddi. Kanal İstanbul ve 3 Havalimanı gibi büyük ölçekli devlet yatırımlarının Türkiye’nin algısına çok büyük katkısı var.” dedi.
Inayat, bu gibi projelerle Türkiye’nin potansiyelini daha net görebildiklerini aktararak, “Tüm bunlara ek olarak markalı konut kavramı ve bu projeler nezdinde özel sektörün yürütüğü tanıtım faaliyetleri de bizler için çok önemli. Türkiye gayrimenkulleri adına söylenebilecek bir şey varsa o da; daima istikrarlı bir değer artış grafiğine sahip olmasıdır. Bu da Türkiye gayrimenkullerine olan ilgiyi canlı tutuyor. Bu noktada Türkiye’de yabancı yatırımcının talebini artırmaya yönelik geliştirilen son uygulamalar da önemli bir etki oluşturdu. 12.’si gerçekleştirilen Arap – Türk Zirvesi de Türk firmalarla karşılıklı ticari ilişkiler kurmamızda önemli bir etkinlik.” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz