14. Uluslararası Ideal Homex Fuarına Rekor Ziyaretçi Bekleniyor

2018’i iç ve dış ticaret olarak 10 milyar dolar civarında bir hacimle tamamlayan ev ve mutfak eşyaları sektörü, yeni ihracat fırsatları için 14. Uluslararası Ideal Homex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı’nda buluşacak.

Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, 21-24 Mart tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecekleri fuar kapsamında, özellikle yerli katılımcılara alternatif ticaret kanalları sunabilmek için, sektörün hedef dış pazarlarına yönelik ciddi bir tanıtım ve pazarlama kampanyası yürüttükleri bilgisini verdi. “Ekonomik dalgalanmalarla geçen 2018’de düzenlediğimiz fuarlara yurt dışından gelen ziyaretçi sayılarında önemli bir artış oldu” diyen Aytemur aynı zamanda, yurt dışı alıcıların profilinde de olumlu yönde bir değişiklik yaşandığını, fuarlara daha büyük alıcıları çekebildiklerini belirtti. Aytemur; “Eylül ayında düzenlediğimiz Zuchex, 29 yılın yurt içi ve yurt dışı ziyaretçi rekorunu kırmıştı. Sadece bize gelen online ziyaretçi kayıtlarını dikkate alırsak, Ideal Homex’te de benzer bir tablo görebiliriz” dedi.

Sergilediği istikrarlı dış ticaret başarısıyla Türk ekonomisinin lokomotiflerinden birisi olan ev ve mutfak eşyaları sektörü, Tarsus Turkey’in Mart ayında düzenleyeceği Uluslararası Ideal Homex’te 14’üncü kez bir araya gelecek.

Fuar; yurt içi ziyaretçilerin yanı sıra, başta Avrupa ülkeleri, Balkanlar, Bağımsız Devletler Topluluğu, Rusya, Güney Afrika, Güney Amerika ve Orta Doğu olmak üzere 100’den fazla ülkeden ulusal ve uluslararası büyük zincir mağazaların satın almacılarını, satın alma gruplarını, perakendecileri, online ticaret sitelerini, tasarımcıları ve distribütörleri ağırlayacak. Ideal Homex’e katılacak yerli üreticiler, hem yeni koleksiyonlarını sergileme hem de alternatif ihracat kanalları üzerinden, yurt dışında farklı pazarlara açılma fırsatı bulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here