20-30 yaş arasındakilerin tercihi: 1+1 daireler

Daha çok yatırımcıların ilgi odağı olan 1+1 daireleri, 20-30 yaş arasındakiler satın alıyor.

Aileleri ile kalmak istemeyen gençlerin 1+1’e olan ilgisi her geçen gün artıyor. Yapılan araştırmalar özellikle üniversite öğrencileri ve iş hayatına yeni atılmış gençlerin 1+1 konutlara yoğun ilgi gösterdiğini ortaya koydu.
ANKARA BAŞI ÇEKİYOR
Son 5 yılda trend haline gelen 1+1 tipi daireler, masrafları düşük olduğu için ev sahibi olmak isteyen genç nüfusun gözdesi oldu. Kira ödemek yerine, kira öder gibi ev sahibi olmayı tercih eden genç nüfus, memur kenti Ankara’da bu dairelere yoğun ilgi gösteriyor. 

20-30 YAŞ ARALIĞINDA

Artık 1+1 ve 2+1 konut almak için gelenlerin, neredeyse yarısının 20-30 yaş aralığında olduğunu belirten Besa Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, çalışmaya başlayan üniversite mezunlarının da, konut alımına yoğun talep gösterdiğini söyledi.

Bezci, çoğu üniversite mezunu gençlerin aileleri ile yaşamak istemediklerini ifade ederek şunları söyledi: “Maddi gücünü eline alıp çalışmaya başlayanlar, Kent İncek ve Kule EVO projelerimizde 1+1, kısmen de 2+1 dairelerimize büyük talep gösteriyorlar. Genç yaştaki arkadaşlar bu projelerimizi kendilerine yakın olarak görüyorlar. Son 8 aydır, projelerimizi görmeye gelenlerin nerdeyse yarısını 20-30 yaş aralığı oluşturuyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz