2017 Sonrası Yapılan Kaçak Bina Yıkılacak

Kentsel Dönüşüm Kredisi

İmar Barışı’na 3.7 milyon başvuru geldi. Konu hakkında değerlendirme yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İmar Barışı’nın 2017 sonuna kadar yapılan projeleri ilgilendirdiğinin altını çizdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ‘100 Günlük İcraat Programı’ndaki bakanlığı ilgilendiren 39 maddeyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Vatan’da yer alan habere göre, Bakan Murat Kurum, İmar Barışı’nın 2017 sonuna kadar yapılan projeleri ilgilendirdiğini söyledi. Kurum, “Şu anda hemen hemen tüm ekipler sahada tespitleri yapıyorlar. 2017 sonrasında yapılan kaçak yapılara ilişkin tespitlerimizi yapıp, İçişleri Bakanlığımıza, Valiliklerimize bildiriyoruz, bunların yıkımını da gerçekleştiriyor olacağız” dedi.

Kurum, kaçak yapan vatandaşı ve buna izin veren belediyeyi de uyardı. Kurum sözlerine şöyle devam etti; “Bu yeni bina yapma kanunu değil, bir imar barışı. 2017 sonuna kadar yapılan binaları ilgilendiriyor. Şu an yeni bina yapmaya müsade eden bir yasa, barış değil, dolayısıyla bunları yapanlar, bunlara izin verenler hakkında Bakanlığımız olarak yapılması gereken neyse bunları süreç içerisinde yapacağımızı ve bunlara müsaade edenlere de en sert şekilde cevaplarımızı vereceğimizi herkesin bilmesini istiyorum”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz