2017’de 8 Milyonu Aşkın Tapu İşlemi Yapıldı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı

Geçen sene 8 milyonu aşkın tapu işlemi gerçekleştirildi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, genel müdürlük olarak olarak yoğun bir çalışma temposu içerisinde çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi.

Tapuda yıllar itibarıyla işlem sayısının değiştiğini de açıklayan Adlı, “Geçmiş yıllarda bu işlem sayısı çok azken, örneğin 2002’de 2 milyon 600 bin işlem yapılmışken geçen sene 2017’de bu 8 milyon küsuru buldu. Demek ki 2002-2018 arası 16 yılda tapu işlemlerinde 4-5 kat artış var” diye açıklama yaptı.

Dünya Gazetesi’nde yer alan habere göre işlem sayısındaki artışın teknolojik gelişmeler ve vatandaşın talepleriyle ilgisi olduğunu anlatan Adlı, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Eskiden bu kadar teknoloji ön planda olmadığı için belki aynı sayıda personelle 2 milyon işlemi yapmakta güçlük çekerken, bugün 8 milyon işlemi güçlük çekmeden çok rahatlıkla yapabiliyoruz. Bunun da temel nedeni teknolojiyi iyi kullanan bir kurumuz. Şu anda teknolojik anlamda dünyanın en ileri teknolojilerini kullanır durumdayız.”

Adlı, tapu ve kadastro alanında Türkiye’nin dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olduğuna dikkati çekerek, “2017 itibarıyla tapuda yapılan işlem sayısında 8 milyonu geçtik. Çalışma süresini 8 saat olarak hesapladığımızda, Türkiye’de tapuyla ilgili saniyede aşağı yukarı bir işlem yapıyoruz. Şu anda konuştuğumuz birkaç dakika içerisinde 200’e yakın işlem yapıldı. Böyle hareketli ve gerçekten çok dinamik bir kurumuz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here