2023’e Kadar 250 Bin Sosyal Konut Üretilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye çapında 2023 yılına kadar 250 bin sosyal konut hedeflerinin olduğunu söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye çapında 2023 yılına kadar 250 bin sosyal konut hedeflerinin olduğunu söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Muğla’nın Menteşe ilçesinde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapımı tamamlanan Menteşe 2. Etap TOKİ anahtar teslim törenine katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, burada yaptığı konuşmada, ilçenin bugüne kadar Türk mimarisine çok önemli katkılar sağladığını, Muğla’nın kendine has bacalarının en güzel örneklerinin de Menteşe’de bulunduğunu dile getirdi.

Türkiye çapında 2023 yılına kadar 250 bin sosyal konut hedeflerinin olduğunu dile getiren Kurum, “İnşallah 2023 yılına kadar Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde bu projeyi yürüteceğiz. İlk etapta 67 ilimizi kapsayan projenin startını verdik. Amacımız yatay şehirleşme ile yükselen Türkiye sloganı ile çıktığımız yolda bizim özümüzü, kültürümüzü, tarihimizi yansıtan projeleri tüm şehirlerimize yapmak.” diye açıklama yaptı.

Kurum, 19 Nisan’a kadar sürecek projede başvuru sayısının 90 bine ulaştığına işaret ederek, “İnşallah o süreçte vatandaşlarımızın bu talebine biz de kayıtsız kalmayacağız. Her yerde yaptığımız gibi bu uygulamaları Türkiye’nin değişik yerlerinde de yapacağız.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here