Beyoğlu 25 Konut Projesi İle Fransa’daki Fuara Katılacak

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Fransa’da düzenlenen uluslararası gayrimenkul fuarına Beyoğlu’ndan 25 proje ile katılacaklarını söyledi.

Yurt dışı tanıtımlarına ağırlık verdiklerini dile getiren Demircan, “Bu kapsamda Beyoğlu’nu uluslararası arenada anlatmak adına en doğru adreslerden biri olan MIPIM’e katılmaya karar verdik.” dedi.

Demircan, Okmeydanı, Sütlüce-Örnektepe, Taksim 360 Kentsel Yenileme, Piyalepaşa İstanbul, Galataport ve Haliçport projeleriyle esas ilkelerinin Beyoğlu’nu Beyoğlu yapan ruhu yaşatmak, eskiyi koruyarak konfor ve fonksiyonellik eklemek olduğunu kaydetti.

Dünyanın şehir haritası değişse de İstanbul’un konumu ve öneminin asla değişmeyeceğini vurgulayan Demircan, “İstanbul’un dünyaya açılan kapısı Beyoğlu da bu listedeki yerini koruyacak. Hatta, cazibesine cazibe katacak. Önümüzdeki üç yılda son 13 yılda Beyoğlu’nda elde ettiğimiz büyümeye denk bir gelişime imza atmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Beyoğlu maketini geçen sene yenilediklerini ve çok ilgi gördüğünü dile getiren Demircan, “Maketimizi bu sene de götüreceğiz. İkili ilişkileri kurmak kolay değil. Harita yani maket olmalı ve onun üzerinden ilişkinin kurulacağı dijital aplikasyon kurmak gerekiyor.” yorumunu yaptı.

Kaynak: AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz