3. Havalimanı Havadan Görüntülendi!

Şuanda toplamda 7 farklı hatta hizmet verilmektedir, ilerleyen dönemlerde ise 18 farklı hatta 150 otobüs ile ulaşım sağlanması planlanmaktadır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın içinde olacağı uçak Türkiye’nin en önemli dev projelerinden İstanbul’un 3. havalimanına yarın inmesi bekleniyor. 3. Havalimanı Havadan son haliyle görüntülendi.

İstanbul’un yapımı devam eden 3. havalimanının inşaatında tüm hazırlıklar hız kesmeden sürüyor. Havalimanına ilk inişin Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın yapması bekleniyor. Cumhuriyet döneminin en büyük projelerinden olan ve gerçekleşme oranı yüzde 90’ı aşan havalimanının ilk etabının 29 Ekim’de hizmete açılması planlanıyor.

Tarihi iniş için havalimanında son hazırlıklarda tamamlandı. Yapılan son hazırlıklar ise havadan görüntülendi. Çekilen görüntülerde pistlerin asfaltlama işlemlerinin devam ettiği ve çizgilerinin bir çoğunun tamamlandığı belirtiliyor.

Toplamda 42 ayda tamamlanacak ilk etapta, günlük 3 bin 500 iniş-kalkış imkanı, 100 bin metrekarelik yaşam alanı, 25 bin araçlık otopark, 42 kilometrelik bagaj sistemi, 143 yolcu köprüsü, 5,5 milyon tonluk kargo kapasitesi, 62 kilometrelik güvenlik çemberi bulunacak.

Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre asfaltlama araçlarının adeta karınca gibi çalıştığı havalimanında ayrıca ana terminal binasının da çatı kaplama işlemlerininde bittiği ince işçiliği kaldığı gözüküyor.

Tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcu kapasitesiyle 350’den fazla destinasyona uçuş imkanı sunacak olan Yeni Havalimanı, bu özelliğiyle ‘dünyanın en büyüğü’ unvanını kazanmış olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz