İstanbul’da 300 Bin Sıfır Konut Satılmayı Bekliyor

Türkiye İçin Kazanç Vakti

İstanbul’da yaklaşık 300 bin sıfır konut satılmayı bekliyor…

İstanbul’da yoğun bir yapılaşma olduğunu anlatan TURYAP Genel Müdür Yardımcısı Deniz Çağlar, Beylikdüzü, Esenyurt, Başakşehir, Tuzla, Kurtköy, Çekmeköy, Sultanbeyli gibi ilçe ve bölgelerde yeni yerleşim yerlerinin oluştuğunu söyledi.

“Yaklaşık 300 bin konut satılmayı bekliyor”

Çağlar, İstanbul’da ciddi bir gayrimenkul hareketliliğinin olduğunu anlatarak, şu anda tahminlerine göre kentte 300 bin sıfır konutun satılmayı beklediğini ve yeni yıl olmadan bu stoku tüketmek isteyen konut sahiplerinin ciddi kampanyalar başlattığını aktardı.

İstanbul’da satılmayı bekleyen konut sayısı en çok Başakşehir’de olduğu bilgisini veren Çağlar, “Tuzla, Kurtköy, Beylikdüzü, Esenyurt, Başakşehir, Sultanbeyli’de 2+1 dairelerin bahçe katlarında 150 bin TL’ye, ara katlarda ise 200 bin TL’ye daire bulmak mümkün. Bu fiyatların altına konut bulmak çok zor. Merkezi ilçelerde konut fiyatları her zaman daha pahalı. Uygun fiyata konut bulunabilecek bölgelerdeki site tarzı yerlerde fiyatlar 300 bin liradan başlıyor.” dedi.

“Bir buçuk milyon konut satılacak”

Deniz Çağlar, Türkiye’de her yıl 600 bin konuta ihtiyaç duyulduğunu dile getirerek, “Yeni evlilikler, üniversite kazanan öğrenci sayısı, iş kuran gençler, kalabalık yaşamak istemeyen ailelerin yeni konut talebi, konut ihtiyacının omurgasını oluşturuyor. Her yıl satılan konut sayısı 1 milyonu aştı. Bu yıl 1 milyon 400 bin satış bekleniyor.” diye konuştu.

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here