Yapıen İnşaat 5 Yılda 500 Milyon TL’lik Yatırım Yapacak

Bostancı Deluxe projesi ile İstanbul pazarına giriş yapan Yapıen İnşaat, 5 yılda 500 milyon TL’lik yatırım yapmayı hedefliyor.

Son 7 yılda 150 milyon TL’lik yatırım hayata geçirdiklerini söyleyen Yapıen İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Celal Koçer, 5 yıl içerisinde de 500 milyon liralık yatırım seviyesine ulaşmayı hedeflediklerini ve mühendislik konusunda ilerlemeyi planladıklarını belirtti.

“Yaklaşık 50 proje yaptık”

Bugüne kadar 50’ye yakın farklı nitelikte ve büyüklükte proje teslim ettiklerini anlatan Koçer, “Projelerin büyük bir kısmını son 7 sene içerisinde gerçekleştirdik. Bunların rakamsal değeri 150 milyon TL’yi buluyor.” dedi.

Koçer, firmalarını yapı endüstrisinde kalıcı ve tercih edilir bir konuma getirmek için gayret ettiklerini aktararak, “İnşaat ve turizm sektörünün önde gelen firmaları arasında yer almak istiyoruz. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde inşaat sanayinde hacmimizi artırarak 500 milyon liralık bir yatırım seviyesine ulaşmayı hedefledik ve buna göre kendimizi mühendislik konusunda geliştiriyoruz.” diye konuştu.

“Yurt dışında da proje yapacağız”

Yurt dışına açılmayı da hedeflediklerini belirten Mehmet Celal Koçer, şöyle devam etti:

“İlk adım olarak Bosna Hersek’te bir gençlik merkezi inşa etmeye başladık. Ayrıca başka teklifler de var değerlendirdiğimiz. Türkiye’de turizm tesisleri, fabrikalar, endüstriyel tesisler, su arıtma tesisleri, kentsel altyapı projeleri yapıyoruz. Antalya, Yalova, Kocaeli, Giresun ve Bayburt’ta da işler yürütüyoruz. 13 projeye aynı anda devam ediyoruz. Bundan sonra konut sektöründe de açılım yapma düşüncesindeyiz. İstanbul projemiz‘Bostancı Deluxe’ ise bizim İstanbul’la tanışma ve prestij projemiz olacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz