Adnan Polat: “Şimdi Gayrimenkul Almanın Tam Zamanı”

Piyalepaşa

Konut fiyatlarının dolar bazında geri gittiğine dikkati çeken Adnan Polat, “Şimdi gayrimenkul almanın tam zamanı” dedi.

Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat inşaat şirketlerinin satışlarını TL ile yaptığını buna karşılık Dolar karşısında fiyatların geri gittiğini söyledi. Piyalepaşa İstanbul projesine başlarken fiyatların metrekare bazında 4 bin Dolar seviyelerini görmesini öngördüklerini ifade eden eden Polat bugün gelinen noktada metrekare satış fiyatlarının 2 bin ile 2 bin 500 Dolar seviyelerine kadar gerilediğini belirterek parası olanlar için gayrimenkule yatırımın şimdi tam zamanı olduğunu söyledi.

Piyalepaşa’da hâlâ anlaşma sağlanamayan hak sahipleri var!

800 milyon Dolar yatırım değeriyle hayata geçirilen ve özel sektör tarafından yapılan Türkiye’nin en büyük ilk kentsel dönüşüm projesi olan Piyalepaşa İstanbul’da konut teslimlerinin haziran 2018’den itibaren başlayacağını açıklayan Adnan Polat burada halen anlaşma sağlayamadıkları hak sahipleri olduğunu söyledi.

Devlet bu konuya adil çözüm bulsun..

Kentsel dönüşüm yasasında proje sahiplerinin lehine bir madde olduğunu söyleyen ve bu yasaya göre örneğin 40 yıllık gecekondusunun değeri 100 bin lira olan hak sahibine 60 bin lira ödenmesi durumunda (gecekondunun 40 yıllık olması nedeniyle bu süre değerinden düşürülüyor) hatta sadece yüzde 10’u olan 6 bin Lirayı yatırması halinde hak sahibini o bölgeden uzaklaştırmalarının mümkün olduğunu söyleyen Adnan Polat bu durumu çok insani bir çözüm olarak bulmadıklarını ifade etti. Piyalepaşa’da halen anlaşma sağlayamadığı bir hak sahibine 60 bin liralık gecekondusuna karşılık Kayabaşı’nda 250 bin Liralık bir ev alıp tapusunu da hemen vermeyi teklif ettikleri ifade eden Polat; hak sahibinin “benim 2 çocuğum var, 2 ev isterim” dediğini söyledi. Yasaya göre 60 bin Lira verip çıkarabilecekleri bu hak sahibinin ortada bırakılmasını da çok adil ve doğru bulmadıklarını dile getiren Adnan Polat “Devlet, önüne çıkan fırsatı suistimale çevirmeye çalışan hak sahipleriyle ilgili adil bir çözüm bulsun.” dedi.

Kaynak: Hürriyet – Vahap Munyar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz