Ağva Kandıra Kaynarca Yolu Geliyor

Ağva Kandıra Kaynarca yolu için çalışmalar başladı. Mevcut yoldan daha kaliteli olacak olan yol İstanbul Şile’den başlayıp, Sakarya Kaynarca’da sona erecek.

Ağva Kandıra Kaynarca devlet yolu projesi için ÇED süreci başladı. Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek yolun tüm detayları belli oldu.

3 milyon 250 bin TL yatırımla yaşama geçirilecek olan Ağva Kandıra Kaynarca Yolu Şile Bucaklı mahallesinden başlayıp Sakarya Kaynarcaya bağlı Kanatlar mahallesinde sona erecek.

42,8 kilometrelik yolun Km:84+500-87+800 arası İstanbul sınırlarında, Km:87+800-12 0+250 arası Kocaeli sınırlarında, Km:120+250-127+183 arası ise Sakarya sınırlarında yer alacak.

Mevcut yoldan daha etkin, hızlı ve standartları yüksek olacak yolun güzergahı şu şekilde; Şile Bucaklı ve Çelebi Mahallesi’nden başlıyor, Kocaeli İli’nin Kandıra İlçesi’ndeki Avdan, Beylerbeyi, Çerçili, Erikli, Safalı, Orhan, Akdurak, Süllü, Balcı, Akbal ve Kanatlar mahallelerinden geçerek Sakarya’nın Kaynarca İlçesi’ne bağlı Gaziler, Şeyhtımarı, Güven ve Merkez Mahallelerinden geçerek sona eriyor.

İki gidiş iki geliş olmak üzere toplam 4 şeritli yolun yanı sıra 1 adet viyadük, 14 adet kavşak, 2 adet tünel, 27 adet köprü ve 57 adet menfezde hayata geçirilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz