Akiş GYO’dan Hisse Satışı

Akkök Holding bünyesinde faaliyet gösteren Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin  yüzde 17.39’luk hissesi aralarında Avrupa Kalkınma ve İmar Bankası’nın da (EBRD)  olduğu nitelikli yerli ve yabancı kurumsal yatırımcılara satıldı.

Ünlü Menkul Değerler A.Ş.’nin aracılığı ile, Borsa İstanbul (BİST) Toptan Alış Satış İşlemleri Uygulama Esasları kapsamında gerçekleştirilen hisse satışında Avrupa Kalkınma ve İmar Bankası tek başına 102 milyon liralık hisse alımı gerçekleştirdi.

“EBRD ile çıktığımız bu yolculuk sadece şirketimize değil aynı zamanda ülkemiz geleceğine de yapılan bir yatırımdır.” diyen Akiş GYO A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü İ. Gökşin Durusoy “EBRD’nin yaptığı bu yatırım gayrimenkul sektöründe stratejik konumlanma anlamında doğru noktada olduğumuzun bir göstergesidir. EBRD’nin iş yaptığı ülkelerdeki tecrübelerinin Akiş GYO vizyonuyla birleşmesiyle gayrimenkul sektöründeki yerimizi daha da kuvvetlendireceğiz.” dedi.

“EBRD’nin şirketimize sermaye yatırımı yapması aynı zamanda bir kaldıraç etkisi de sağlamış oldu” şeklinde sözlerine devam eden Durusoy “EBRD’nin ana yatırımcı olduğu satışta hisseler için satış tutarından çok daha fazla talep geldi.  Bunun yanında biz  şirket olarak özellikle çevresel ve sosyal gelişim alanlarımızı EBRD’nin tecrübesi sayesinde çok daha hızlı şekillendirip, hem yeni projelerimizde hem de varolan gayrimenkullerimizde en yüksek standartları uygulayarak tüm paydaşlarımız için maddi ve manevi artı değer yaratmak istiyoruz.” şeklinde sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz