Alaçatı’da Konut Fiyatları 780.000 ila 2.000.000 TL Aralığında Değişiyor

Alaçatı konut fiyatları

Çeşme‘de konutlar son 1 yılda %28 değer kazandı. Son iki yıllık değer artışının %48 olduğu Çeşme‘de, son 4 yıllık değerlenme %132 olarak gerçekleşti.

Alaçatı konut fiyatları  – İzmir’in en fazla göç alan illerden biri olması, yeni yapılan İstanbul–İzmir otoyolu ile birlikte İstanbul’a ulaşımının kolaylaşması, Çeşme ve tüm İzmir’i konut yatırımı için cazip hale getiriyor. İzmir’in konut yatırımındaki popülerliği Alaçatı‘da da çok yoğun yaşanıyor. Alaçatı uzun yıllardır Çeşme’nin en popüler ve pahalı bölgelerinin başında geliyor.

Alaçatı konut fiyatları

Endeksa.com’un güncel verilerine göre Alaçatı’da ortalama konut metrekare satış fiyatı 9.200 TL, ortalama konut fiyatı 1.214.400 TL. Konut yatırımının geri dönüş süresi ise bölgede 48 yıla ulaşmış durumda. Alaçatı’da 1+1’den 6+1’e kadar farklı konut tipleri yer alıyor. Konut fiyatları ise 780.000 TL ile 2.000.000 TL arasında değişiyor. Alaçatı’da ikamet edenlerin kütük dağılımına bakıldığında ise ilk sırada İzmir, ikinci sırada Manisa, üçüncü sırada Çorum ve dördüncü sırada İstanbul geliyor.

Son dönemde İstanbulluların bölgeye daha fazla ilgi gösterdiğini belirten Endeksa.com Pazarlama ve Satış Grubu Başkanı Aylin DaylanEndeksa’nın akıllı değer tahmini modeline göre Alaçatı’da gelecek 6 ayda %2 seviyesinde bir değer düşüşü öngörüldüğünü kaydediyor. Bunun sebebinin geçmişteki fazla değerlenme olduğunu söyleyen Daylan, ancak uzun vadede Alaçatı’da değer artışının devam edeceğini belirtiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz