Büyükçekmece Belediyesi’ne Şok! Albatros Parkı İcralık Oldu

Büyükçekmece sahil kesiminde bulunan arsası kamulaştırılmasına rağmen parasını ödenmeyen vatandaş; mahkeme tarafından gecikme faizleriyle birlikte tescillenen alacağına karşılık icra takibi başlattı.

Büyükçekmece Belediyesi tarafından 2 bin 325 metrekarelik arsası kamulaştırılan ancak parası ödenmeyen Muzaffer Ekici 6 yıl önce Büyükçekmece 3. Asliye Hukuk Mahkemesinde belediyeye karşı açtığı davayı kazandı. Yargıtay tarafından da onaylanan kararla birlikte aradan geçen yasal faizleriyle birlikte Muzaffer Ekici Büyükçekmece Belediyesi’nden 923 bin 726 TL’ye alacağına karşılık; geçen sene satılmasına karşılık halen belediyenin mülkiyetinde bulunan 29 bin 347 bin metrekarelik Albatros Parkı olarak bilinen arsa üzerinden icra takibi başlattı.

Belediyeden açıklama

Alacağın neden ödenmediğiyle ilgili olarak belediyeden “Muzaffer Ekici ile ailesi arasında görülmekte olan ‘vesayet davası’ nedeniyle söz konusu icra takibine mahkemece tedbir kararı konulmuştur. Tedbir kararı nedeniyle Muzaffer Ekici’ye, yasa gereği, ödeme yapılamamaktadır” şeklinde bir açıklama yapıldı.

Söz konusu arsa üzerinde 18 haciz kararı daha bulunuyor!

Yaklaşık 30 bin metrekarelik alana sahip park alanı 11 Nisan’daki ihale ile ‘Ortak Girişim’ teklifi veren; Demir Grup Yapı İnşaat  ve SQY Investment Group Gayri Menkul Ticaret AŞ’ye 160 milyon 30 bin liraya satılmıştı. Ancak arazinin tapusu halen Büyükçekmece Belediyesi’ne ait görünüyor. Bu arada söz konusu arsa üzerinde Muzaffer Ekici dışında 18 haciz kararının daha olduğu öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz