Altunizade Çamlıca Metro Hattı İçin Düğmeye Basıldı

Altunizade Çamlıca metro hattı için çalışmalara başlandı. Yakın zamanda ihaleye çıkması beklenen metro hattı 4 duraktan meydana geliyor.

Çamlıca Tepesi Sosyal Tesisleri, Ferah mahallesi ve Çamlıca Camii’ne ulaşımı sağlayacak olan Altunizade Çamlıca metro hattı için düğmeye basıldı. 3,48 kilometre uzunluğa sahip olan hat 4 istasyondan meydana geliyor.

425 milyon TL yatırımla yaşama geçirilen Altunizade Çamlıca metro hattı Altunizade istayonundan başlayarak Çamlıca Tepesi Sosyal Tesisleri’nin yer aldığı Çamlıca Tepesi istasyonuna, oradan ise mevcut Üsküdar-Ümraniye Metro Hattının üzerinden devam ederek ve Çamlıca Camii karayolu tünellerinin altından geçerek, caminin batısında yer alacak Çamlıca Cami istasyonunda sona eriyor.

Altunizade Çamlıca Metro Hattı Durakları;
– Altunizade İstasyonu
– Çamlıca Tepesi İstasyonu
– Ferah Mahallesi İstasyonu
– Çamlıca Cami İstasyonu

Esas projeleri hazırlanmış olan Altunizade Çamlıca metro hattı ihaleye çıkarılma aşamasına geldi. Projenin inşaat çalışmalarının 2 yılda tamamlanıp işletmeye alınması planlanıyor.

Proje güzergahı üzerinde yer alacak olan Altunizade İstasyonu aç-kapa tekniği ile inşa edilecek olup, söz konusu istasyonun Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı ile bağlantısı sağlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz