Amerika’da Kira Garantili Ev Fırsatı

isteamerika.com

Yatırım yapmak isteyenlere Amerika’da kira garantili ev fırsatı…

Gayrimenkulde sınırları ortadan kaldıran ve ABD’de yatırım fırsatı sunan isteamerika.com kira garantili evleriyle dikkat çekiyor. isteamerika.com kurucusu Bahtiyar Yurtoğlu, “Türkiye’de 400 bin lira değerinde bir evin ortalama kira getirisi 1000-1500 TL arasında değişirken; aynı rakama Florida’dan aldığımız ev bunun en en az 2 katı kira getirisi sağlıyor. Aynı anda ev dolar bazında hem kira getirisi hem de değer artışı noktasında toplamda yüzde 20 kâr sağlıyor. Emlak uzmanları ABD’deki emlak fiyatlarının giderek artacağını da öngörüyor. Özetle Amerika’da yatırım yapmanın tam zamanı” dedi. Son yıllarda yurt dışında konut alıp orada yaşayan, ikinci konut olarak kullanan ya da yatırım amaçlı değerlendirenlerin sayısı oldukça arttığına değinen Yurtoğlu, Amerika’daki son başkanlık seçimlerinden bu yana ev fiyatlarının daha da arttığını belirtti.

Beklentilerin üzerinde artış

İstanbul’daki birçok semtten daha ucuza Amerika’da ev sahibi yapan isteamerika.com kurucusu Bahtiyar Yurtoğlu, ”ABD’de ev fiyatlarında geçen yıl ortalama yüzde 5 artış beklenirken bu oran yüzde 10 oldu. Fiyatlar artmaya devam ediyor. Portföyümüzde bulanan evlerin hepsi kendi gayrimenkulümüz. Hiçbir aracı yok ve sattığımız evlerden komisyon almıyoruz. Müşteriye dilerse ABD’ye gidip evi görmesini öneriyoruz. Evi satın almaya karar verdikten sonra ABD konsolosluğuna gidip satış işlemlerini yapılıyor. Kiranız o andan itibaren hesabınıza yatıyor “dedi.

Yurtoğlu: ”Her türlü desteği sağlıyoruz’’

Amerika’da ev satın almak konusunda soru işaretlerini yok ettiklerini belirten Yurtoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Yatırımcılar en sık evin takibini nasıl yapacaklarını soruyor. Müşterilerimizin kira gelirlerini garantileyen yönetim firmaları ile işbirliklerimiz var. Onlar sayesinde her ne olursa olsun ev sahibine kirasının ödenmesini sağlıyoruz. Amerika’da kira geciktiği takdirde 3 gün içinde ödemenin yapılmasına dair ihtar çekiliyor, 3 gün içinde ödeme yapılmazsa ev boşaltıyor ve yerine hemen yeni kiracı bulunuyor, bu tür durumlarda da müşterilerimize her türlü desteği sağlıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz