AND Pastel Çocuk Meclisi

İlk kez geçen yıl 23 Nisan etkinlikleri kapsamında kurulan “AND Pastel Çocuk Meclisi” bu sene ikinci defa yeniden kuruldu.

Anadolu Grubu’nun gayrimenkul projeleri geliştiren ve pazarlayan firması AND Gayrimenkul, bu sene de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine devam etti.

Kartal’da yaşamın başladığı AND Pastel projesinde düzenlenen etkinlikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kurulan ve söz hakkının kendilerine verildiği AND Pastel Çocuk Meclisi ile çocuklar, sandık başına giderek AND Pastel’deki yaşam alanlarıyla ilgili kararlar aldı. Organik bahçelere ekilecek çiçeklerden, duvarlara çizilecek çizgi film kahramanlarına kadar, pek çok eğlenceli kararın alındığı meclisten ihtiyaç sahibi çocuklara meyve ve kitap yardımı kararı da çıktı.

AND Pastel satış ofisinde gerçekleşen şenlikte oy verme deneyimi yaşayan çocuklar, aynı zamanda aileleri ile gün boyunca atölyelere, yarışmalara ve oyunlara katılarak eğlenceli bir gün geçirdi. Yetişkinlerin de unutulmadığı şenlikte, geçmişten gelen birçok anıya yer verilen AND Çocukluk Müzesi de kuruldu. Geçmişteki mahalle kültürünün yeniden canlandırıldığı müzede anne-babalar da çocukluklarına döndü.

‘’Çocuk Dostu’’ olarak tasarlanan AND Pastel’de, çocukların kendi yaşadıkları çevre hakkında alınan kararlarda etkili olmalarını sağlamak amacıyla kurulan AND Pastel Çocuk Meclisi’yle çocuklar oy pusulaları ile sandığa giderek özgürce karar verme deneyimi yaşadı.

Çocuklar ailelerine kampanya hediye etti!

Oyun alanlarının boyanacağı renge karar vermek için sandığa giden çocuklar, seçtikleri bu renk ile sürpriz bir kampanyayı da seçmiş oldular. Çocuklar kendi renklerini seçerken, aileleri için yüzde 23 indirim ve yüzde 0.59 faiz kampanyasını da ailelerine hediye etmiş oldular. Böylelikle Türkiye’de ilk defa bir gayrimenkul şirketinin kampanya kararını çocuklar verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz