Ankapark’ın Açılış Tarihi Belli Oldu

Avrupa'nın en büyük temalı oyun parkı ünvanını eline geçirecek olan Ankapark'ın 25 mart 2019'da hizmete gireceği açıklandı.

Avrupa’nın en büyük temalı oyun parkı ünvanını eline geçirecek olan Ankapark’ın 25 mart 2019’da hizmete gireceği açıklandı.

Melih Gökçek’in Belediye Başkanlığı döneminde yapımına başlanan, daha sonraki süreçte yarım kalarak ne olacağı belirsiz hale gelen ve 2018’in ağustos ayında yapılan ihaleyle yıllık 26 milyon 400 bin lira kira ve gelirin yüzde 3’ünü Ankara Büyükşehir Belediye’sine ödemesi koşuluyla GBM ve Çelik ortak girişim grubu tarafından 29 yıllığına işletme hakkı alınan Ankapark’ta açılış tarihi belli oldu.

İhaleyi kazanan grup; temalı oyun parkları işletmesi konusunda dünyanın 4. büyük şirketi olan OCT Group ile anlaşarak bir ortak işletme kurdu.

Hizmete girmesiyle birlikte 1 milyon 400 bin metrekarelik alanıyla Avrupa’nın en büyük oyun parkı tesisi ünvanını eline geçirecek olan Ankapark’ta 28’i büyük boy, 180’i orta boy olmak üzere toplamda 2 bin 117 adet oyuncak bulunuyor.

Ankapark İşletmeleri Genel Müdürü Cem Uzan; Ankapark’ın 25 mart 2019 pazartesi günü gerçekleştirilecek bir açılış töreniyle birlikte hizmete gireceğini söyledi.

Ankapark giriş ücretleri

Şehit ve gazi ailelerinin birinci derecede yakınlarının ücretsiz gireceği Ankapark’ın giriş ücreti 25 TL olacak. Bu ücretin 5 TL’si parka giriş ücreti olarak alınırken 20 TL’si oyuncaklara biniş kredisi olarak kullanılacak. Ankapark’ta oyuncakların bilet bedelleri 4 lira ile 15 lira arasında değişiyor.

Ankapark’ta neler var?

14 adet dev roller coaster’ın da olacağı Ankapark’ta oyuncakların dışında 70 bin metrekarelik oyun çadırı, 100 bin metrekarelik havuz bölümü, dijital oyun salonları, dinazor ormanı ve müzesi, bowling salonları, açık ve kapalı aquapark, 30 bin kişilik konser alanı, buz pisti, alışveriş mağazaları, yeme ve içme mekanları olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz