Ankapark’ın İhalesi İptal Oldu!

Ankara’daki dev eğlence merkezi Ankapark için yapılan ikinci ihaleye tek firma teklif verdi. Azeri firmanın belgeleri eksik olduğu için ikinci ihale de iptal edildi.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre, Başkent Ankara’da yapımına 2013 yılında eski Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminde başlanan ve 14 Haziran tarihinde katılan olmadığı için ihalesi ertelenen Ankapark için bugün Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet binasında yeniden ihale gerçekleştirildi.

BİR FİRMA TEKLİF VERDİ

İhale öncesi 5 firma şartname alırken, bugün yapılan ihaleye bir firma katıldı. İhaleye katılan firmanın dosyalarında eksiklik olduğunun tespit edilmesi üzerine ihale ertelendi. Ankapark’a talip olan firmanın Azeri firması olduğu belirtildi.

EKSİK BELGEDEN İPTAL EDİLDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı, Encümen Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdiği açıklamada, “Bugüne kadar 5 firma tarafından şartname alınmış olup ihaleye bir firma teklif vermiştir. Yapılan değerlendirmede teklif veren firmanın belgelerinde eksiklik tespit edilmesi nedeniyle Belediye Encümenimiz ihalenin iptaline karar vermiştir” diye konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne 29 seneliğine tahsis edilen Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisinde yaklaşık 1.2 milyon metrekarelik alana sahip Ankapark alanının işletilmesi için muhammen bedel 765 milyon 600 bin TL, geçici teminat da 22 milyon 968 bin TL olarak belirlenmişti.

Ankapark projesinin 2. kez ertelenen ihalesi, Kamu İhale Teşebbüsü (KİT) tarafından belirlenecek bir tarihte tekrarlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz