Ankara’da Gayrimenkul Yatırımının Yeni Gözdesi “Mavigöl”

Başkent Ankara, gayrimenkul açısından İstanbul’un ardından Türkiye’nin ikinci büyük pazarı konumunda bulunuyor. Eskişehir Yolu ve Çukurambar Bölgesinde yaşanan gelişmelerin ardından, Başkentli yatırımcıların yeni gözdesi Mavigöl Bölgesi oldu.

Ankara’nın en büyük gölünü gören manzarası, havaalanına yakınlığı ve yeni yapılacak şehir otogarına erişimi ile popülerliğini artıran Bölge, sadece yerli değil yabancı yatırımcıların da ilgi odağı haline geldi. Mavigöl Bölgesi ayrıca şehir otogarının tamamlanmasıyla birlikte metro ulaşımına da sahip olacak.

Yapımına başlanan bağlantı yolları ile Çankaya, Yıldız, Oran gibi Ankara’nın gözde semtlerine 5 dakikalık ulaşım mesafesinde bulunan Bölgenin, Kırıkkale-Delice Çevre yolu ile merkezi konumunu daha da eşsiz hale getirmesi bekleniyor.

“3 Yılda Yüzde 300’e Varan Kazanç”

Ankara’da gayrimenkul yatırımın yeni gözdesi haline gelen Mavigöl Bölgesi hakkında bilgi veren Mamak Bölgesinde faaliyet gösteren, Seymen Gayrimenkul Direktörü Fatih Şimşek, Mavigöl ve çevresinin son 3 yılda yüzde 300’e varan seviyelerde değerlendiğini bildirdi. Şimşek, şöyle konuştu:

“Ankara’da göller ve çevreleri son dönemde değerli hale geliyor. Eryaman ve çevresi bunun en güzel örneği. Ancak Eryaman Bölgesi yapılaşmasını tamamlamak üzere. Bu noktada Ankaralıların bundan sonraki en önemli gayrimenkul yatırım merkezlerinden biri Mavigöl ve çevresi haline geliyor.

Bölgenin imar çalışmaları tamamlanmış durumda, eşsiz manzarası, şehre ve yeni yapılacak şehir otogarına yakınlığı ile Bölgemiz son 3 yılda yüzde 300’lere varan oranda değerlendi. Ancak bu daha başlangıç. Yakın zamanda tamamlanacak yol ve peyzaj çalışmalarının ardından Mavigöl ve çevresinin daha da değerleneceğini öngörüyoruz. Mavigöl Bölgesi, Ankara’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen yerli ve yabancı yatırımcıların odaklandığı bölgeler arasında ilk sıralarda yer alıyor.”

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here