Arap Turistler Karadeniz’de Gayrimenkul Alımlarını Arttırdı

Arap

SY Group CEO’su Yaser Haddad, “ Turizmin hareketlendiği bölgelerde turizme dayalı satışlarında arttığını görüyoruz. Son yıllarda Karadeniz’e körfez ülkelerinden gelen turistler aynı zamanda yavaş yavaş gayrimenkul alımlarına da başladılar. Bireysel daire bazında gayrimenkuller olduğu gibi blok halinde satın almalar da gerçekleşti.”dedi.

Sağlık turizmi, alışveriş ve ticaret alanında Türkiye’ye yoğun bir ilgi gösteren Arap turistler, ülkemizde gayrimenkul alımı alanındaki faaliyetlerini gün geçtikçe arttırmaya devam ediyor. Bir dönem Türkiye’de konut ve gayrimenkul pazarına ilişkin güven sorunu olan Arap turistlerin Türkiye’ye olan güven problemini giderdikten sonra Avrupa’ya olan ilgisini kaybetti ve özellikle Karadeniz ve Marmara Bölgesindeki yatırımlarına hız verdi.

Arap
Arap Yatırımcı

Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Yemen ve Kuveyt’ten turist getiren SY Group CEO’su Yaser Haddad, “Kuveyt, Dubai, Katar başta olmak üzere körfez ülkelerinden gelen turistler Türkiye’yi vazgeçilmez ve alternatifi olmayan bir yatırım bölgesi olarak görmeyi sürdürüyor. Son yıllarda Karadeniz’e körfez ülkelerinden gelen turistler aynı zamanda yavaş yavaş gayrimenkul alımlarına da başladılar. Bireysel daire bazında gayrimenkuller olduğu gibi blok halinde satın almalar da gerçekleşti. Öyle ki Arap turistler Türkiye’den konut almak ya da yatırım yapmak için birbirleriyle yarışıyor.” şeklinde açıklıyor.

Yaser Haddad, Irak, İran, Suriye bölgesinden gelenlerin yanı sıra Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar, Bahreyn’den gelenlerin de gayrimenkul arayışları içerisinde olduğunu gözlemlediklerini söyledi.

Karadeniz’de Samsun, Trabzon Marmara’da İstanbul Tercih Ediliyor

Arap YatırımcıHaddad, “Orta Doğulu yatırımcı Karadeniz Bölgesi’nde en çok Samsun ve Trabzon gibi şehirleri seçerken Marmara Bölgesi’nde özellikle çok iyi bildikleri İstanbul’a yatırım yapmayı tercih ediyor. Karadeniz’in doğal güzelliği yatırımcıların ilgisinde büyük rol oynarken İstanbul’un sunmuş olduğu avantajlar yatırımcıların tercihlerini etkiliyor.” diyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here