Arsa Yatırımınızı Bu Habere Göre Yapın! İşte Değeri Artan Bölgeler

hazine arazisi satışı

Arsa yatırımı uzun vadede kazandıran yatırım aracı olarak biliniyor. Bu süreyi kısaltmak isteyen vatandaşlar arsa yatırımında en avantajlı bölgeleri araştırıyor.

Belli birikimi olan vatandaşlar, birikimlerini arsa satın alarak değerlendiriyor. Arsanın her zaman uzun vadede kazandıran bir yatırım aracı olduğu biliniyor. Bu süreyi kısaltmak isteyen vatandaşlar ise  gelişmekte olan yerleri araştırıyor.

Milliyet’te yer alan habere göre; 2021 yılında değerlenen arsalar şu şekilde:

BÜYÜK ŞEHİRLERDE YENİ YOL VE HAVALİMANLARI DEĞERİ ARTIRIYOR 

İstanbul’da üçüncü havalimanı, üçüncü köprü, Marmara otoyolu sebebiyle, çok büyük oranda değer kazanan bazı ilçeler bulunuyor. Bu ilçelerde hem arsa, hem konut fiyatları yükselişe geçti. Kayaşehir, Altınşehir, Çekmeköy, Arnavutköy, Poyrazköy, Yeniköy, Karaburun ve Halkalı…

ANKARA’DA MERKEZ GÜNEYBATIYA KAYIYOR

Başkent Ankara, yatırım yapmak isteyenlerin incelediği bir diğer şehir oluyor. Şehir merkezinin konut ve nüfus yoğunluğu nedeniyle güneybatıya doğru ilerlemesi, Yaşamkent, Etimesgut, Eryaman, Batıkent, Mamak, Bağlum, Örencik yatırım yapılan yerlerin başında yer alıyor.

Mamak’ta yer alan Mavigöl bölgesi ise son dönemde yabancıların da gözdesi konumunda.

İZMİR’DE LÜKS KONUT PROJELERİNE RAĞBET

İzmir’de Bornova, Mavişehir, Balçova, Güzelbahçe ve Urla, kentsel dönüşüm yaşandığı ve arsaların değerlenmesi bakımından dikkat çekiyor.

Bursa’da Yenişehir, Karacabey ve Görükle, Adana’da Kozan ve Karaisalı Yolları, M1 Alışveriş Merkezi’nin Çevresi, Antalya’da Konyaaltı, Lara ve Kundu Yolu’ndaki arsalar yoğun ilgi görüyor.

Gaziantep’te Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırımlar yoğunlaşmaktadır. Şehrin değer kazanan Oğuzeli Bölgesi’nde altyapı ve üst yapı çalışmaları da güçlü bir biçimde devam ediyor. Konya Şanlıurfa’da Eyyübiye ve Karacadağ ise devlet desteği ile arazi bakımından değerlenen noktalardan biri oluyor.

TİCARİ YATIRIMLARDA ANAYOL/OTOBAN KRİTERİ

İzmir-Aydın Otoyolu’nun devamında yer alan Aydın-Denizli Otoyolu için Yap-İşlet Devret modeliyle ihale gerçekleştirildi. Tahmini maliyeti 6-7 milyar TL’yi bulan yolun bitimi ile Aydın-Denizli arası 1 saate düşecek.

İhalenin yapılmasının ardından yol çalışmalarının başlaması bölgedeki arsa fiyatlarını da artırdı. Yol için kritik güzergahlardan olan Sarayköy, Beylerbeyi, Kumkısık ve Buharkent Kavşağındaki gayrimenkullerin önümüzdeki süreçte daha da değerlenmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here