“Arsaya Yatırım Yapan Kazanacak”

TOKİ arsa

Gayrimenkul yatırımcıları rotayı arsa ve araziye çevirdi.

Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, konut fiyatlarındaki artışın enflasyonunun altında kalması nedeni ile yatırımcıların artık arsa ve araziyi tercin ettiğini belirterek mega projelerin oluşturduğu potansiyelin de yatırımcıların dikkatini çektiğini söyledi. Özelmacıklı, son dönemde özellikle İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, Yalova, Kocaeli, Kırklareli, Bursa ve Balıkesir bu hareketten en çok etkilenen iller olarak öne çıkıyor dedi.

“ALTIN DAİRE”YE YATIRIM YAPAN KAZANACAK

“Altın Daire” olarak adlandırılan bölgenin Yavuz Sultan Selim ve Osman Gazi köprüleri ile başlayıp 1915 Çanakkale Köprüsü ile tamamlanacağını belirten Özelmacıklı, bu bölgelerde gayrimenkul fiyatlarının sektör ortalamasının üzerinde olacağını söyledi.
Özelmacıklı, “Yabancılar da bu tür büyük yatırımları önemsiyor. Şehir merkezlerindeki yüksek arsa değerleri, İstanbul ve çevresindeki yakın bölgelerde alternatif fırsatlar sunuyor” diye konuştu.

2017’nin ilk 9 ayında yaklaşık toplam 2 milyon 96 bin satış gerçekleştiğini, bu satışlardan 1 milyon 30 bininin konut olduğunu, diğerler satışların ise işyeri ve arsa – arazi satışları olduğunu belirten  Özelmacıklı, “Yatırımcılar tek bir bölge yerine, farklı bölgelerden, farklı bütçelerde yatırımlar yapıyorlar. İstanbul’da Çatalca, Silivri, Tuzla, Kocaeli’de Çayırova ve Dilovası, Yalova’da Altınova, Çiftlikköy, Bursa’da Karacabey, Çanakkale’de Biga, Lapseki, Gelibolu, Tekirdağ’da Çerkezköy, Kapaklı, Süleymanpaşa öne çıkan bölgeler” ifadesinde bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz