Bağcılar’da 1 Milyon Metrekarelik Alana Yapı Ruhsatı

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Bağcılar’da yılın ilk 10 ayında 156 inşaat alanına 5 bin 642 konut için yapı ruhsatı verildi.

Türkiye genelinde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmalarının devam ettiği 751 bin 510 nüfuslu Bağcılar’da modern ve kullanışlı bina sayısı da yükselmeye devam ediyor.

5 bin 642 konut için yapı ruhsatı verildi

Öncelikle riskli bölgeler başta olmak üzere binalarını yenilemek isteyenlere Bağcılar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından 2017 yılının 10 ayında, içinde 5 bin 642 konutun yer aldığı 156 inşaata yapı ruhsatı verilirken, kentsel dönüşüm kapsamında ruhsat verilen inşaatlar 938 bin 290 metrekarelik alanı kapsıyor.

Bağcılar, kentsel dönüşümle değerleniyor

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, kentsel dönüşümü her platformda desteklediklerini dile getirerek, “Bağcılar kentsel dönüşümle beraber hem değişiyor hem de değerleniyor. Vatandaşlarımız da bu konuda çok duyarlı. Kendileri toplanıp karar veriyorlar bize müracaat ediyorlar. Ekip arkadaşlarımız da hemşerilerimizin yararına olacak şekilde kentsel dönüşüm kapsamında yapı ruhsat işlemlerini kısa sürede hızlıca yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here