Bahçeşehir’deki Gölet Park Yapılaşmaya Kapatıldı!

Atmaca Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca, “Son düzenlemeyle Bahçeşehir Gölet Alanı’nın mevcut gölet park ve üzerinin tamamen yapılaşmaya kapatılıp, park hüviyetine büründü.” dedi.

Atmaca, Bahçeşehir Gölet Alanı’nda hayata geçirilen Bahçeşehir Park projesiyle ilgili düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Son düzenlemeyle Bahçeşehir Gölet Alanı’nın mevcut gölet park ve üzerinin tamamen yapılaşmaya kapatılıp, park hüviyetine büründürüldüğünü belirten Atmaca, daha da yeşil bir alana kavuştuğunu, alanda peyzaj ile parkın iç içe olduğunu söyledi.

Alanın toplam büyüklüğünün 430 bin metrekare olduğunu hatırlatan Atmaca, proje alanında park, peyzaj ve göletin yanı sıra ticari alanlarında olacağından bahsetti.

Ticari alanların 11 bin metrekare inşaat alanında tek katlı alanlardan oluşacağını belirten Atmaca, ticari alanların 115’e yakın bağımsız bölümden oluştuğunu aktardı.

Ticari alanların cadde konseptinde inşa edileceğini anlatan Atmaca, şunları kaydetti:
“Burada daha çok yeme ve içme gibi hafif ticari birimler olacak. Peyzaj ve parkla iç içe olacak.  Çünkü burası bir cadde. Burada müşteriler kendi istekleri doğrultusunda ticari ünite kurabilecekler.”
Atmaca, “Bu 11 bin 400 metrekare de sadece belli bir alanla sınırlandırılmış oldu. Daha sonra da herhangi bir farklı plan durumunda tekrar parka dönüştürülmesi şartıyla. Farklı bir ilave, inşaat yapılamayacak. Gölet tamamen yapılaşmaya kapatıldı. Mevcut imar hakkı da artmayacak şekilde sınırlandırılmış oldu.” diye konuştu.
Adem Atmaca, ticari alanlarda yüzde 70′ satışların gerçekleştirildiğini belirterek projede teslimlerin 2018 Ağustos gibi olmasını planladıklarına vurgu yaptı.
Projenin Başakşehir Belediyesi ile hasılat paylaşımı modeli ile hayata geçirildiğini belirten Atmaca, hukuka aykırı hiçbir şey yapmadıklarını anlattı. Projede hukuki karar çıktıktan sonra çalışmalara başladıklarını söyleyen Atmaca, “Daha önce projemiz iki kez durduruldu.  Birinde 2 ay ikincisinde ise 15 gün inşaatı durdurduk. Gölet alanına bir çivi bile çakmadık, çakmayacağız da.” dedi.

Bahçeşehir Park Projesi

Bahçeşehir Park Projesinin 224 konut ve ticari alanlardan meydana geldiğini anlatan Atmaca, projenin kaba inşaatını bittiğini Haziran 2019’da teslim etmeyi planladıklarını aktardı.
Projede yüzde 40 civarında satışların tamamlandığını belirten Atmaca, “Büyüklükleri de 70 ile 400 metrekare arasında değişiyor. Yanında Bahçeşehir Park konut projesi devam ediyor. Orada 224 konut ve ticari alan var. 1+1’den 5+1’e kadar tiplerinde konuttan oluşuyor. Konut fiyatları 400 bin lira ile 2 buçuk milyon lira arasında değişiyor. Burada daha çok Bahçeşehir Cadde projesindeki ticari alanları destekleyen sinema, market, otopark gibi ticari alanlar olacak. 2 proje birbirine bağlı şekilde devam edecek. Ticari alanlarda satış yok bu kısımda.”
Atmaca, firma bünyelerinde satışlar için özel ödeme fırsatları sunduklarını, kredi kullanmak isteyenler için de anlaşmalı banka desteği sağladıklarını belirtti.
Bölgede 3 proje çalışmamız devam ediyor
Atmaca, Bahçeşehir’de 2 milyar liraya yakın konut projeleri hayata geçirdiklerini belirterek “Bahçeşehir Hayat, Atmaca ve Park olmak üzere 3 projemiz devam ediyor. Bahçeşehir Atmaca projesinde haziran’da teslimler olacak. Satışlar yüzde 90 civarına ulaştı. Hayat’ta yeni başladık. Hafriyat kısmındayız. Teslimler 2 yıl sonra olacak.  değerlendirmesinde bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz