Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Açıldı

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin tam kapasite açılışı bugün gerçekleştiriliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Fahrettin Koca açılış törenine katıldı.

Törende Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinin açılış törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve beraberindekiler hastaneyi dolaştılar.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinin tam kapasite açılış törenine katıldı. Erdoğan, helikopterden hastaneyi inceledi.

Hastanenin tüm etapları bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katımıyla gerçekleştirilecek törenle açılacak. Törene, Japonya Başbakanı Şinzo Abe de video konferans yöntemiyle katılacak.

Tören öncesi hastanede incelemeler yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yetkililerle görüştü ve bilgi aldı.

Erdoğan’a, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile diğer yetkililer katıldı. Hastanenin açılış töreninde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak konuşma yaptı.

789 bin metrekare büyüklükteki arsada yapılan hastane, 2 bin 682 yatak kapasiteli. Hastane 107 branşta hizmet verecek ve sağlık sistemine güç katacak.

10 bin kişiye istihdam sağlayacak hastane Rönesans Sağlık Yatırım ve Japon Sojitz ortaklığı ile kamu özel iş birliği (PPP) modeli kapsamında Türkiye’nin 3. büyük ve İstanbul’un en büyük hastanesi olarak inşa edildi. Hastane İstanbul’u ‘Sağlığın Başkenti’ haline getirecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here