Başkent’i, 130 metre yukarıdan seyredeceksiniz

Konya Yolu’nda hayata geçen Yıldırım Kule projesinin detaylarını anlatan Yıldırım Grup İcra Kurulu Başkanı Zafer Yıldırımct “Yıldırım Kule’yi hayata geçirirken kendi iş yeri ihtiyaçlarımızdan yola çıktık. Farklıysan ancak fark edilirsin ”dedi.

Özgün tasarımı ile fark yaratan, prestijli özel cephe tasarımı ile dikkatleri üzerine toplayan ve tüm detaylarında en ince ayrıntının üstün teknolojik donanımla birleştiği Yıldırım Kule modern mimarisi ile de dikkat çekiyor. Projede, havalandırmadan güvenliğe, otopark sayısından konumu ve kat yüksekliğine kadar çok detaylı bir biçimde her ayrıntının detaylandırıldığını söyleyen Yıldırım “Maliyetten hiç bir şekilde kaçmadan deprem yönetmeliğinin çok daha üstünde ekstra kuvvetli bir üretim gerçekleştirdik. Bunun üzerine kurguladığımız her şeyde, örneğin, elektrik, mekanik, tesisat alt yapısını önceden programlayıp, projelendirdik ve son olarak projeleri örtüştürdük” açıklamasında bulundu.

130 metre yükseklikten Ankara…

Toplamda 46 bin metrekare inşaat alanının 21 bin metrekaresinin ticari kullanım olarak tasarlandığına vurgu yapan Zafer Yıldırım “Yıldırım Kule 130 metre yüksekliğinde ve tabi ki rüzgârdan ve dış sesten çok fazla etkilenebilecek bir konumda. Bu sebepten dolayı yalıtıma çok önem verdik. Dış cephenin yalıtımını üç farklı aşama ile gerçekleştirdik. Yalıtımda şehrin içinde olup aynı zamanda sessizlik ve huzuru temel aldık. Yalıtımın yanı sıra kullanmış olduğumuz üçüncü nesil camlar ile kalitenin ve şehrin merkezinde gürültüden uzak yaşamın kapılarını aralamış olduk. Yıldırım Kule’de yeni nesil camlarla ısı ve ses yalıtımını dengeledik. Kullandığımız cam; ışığı ve ısıyı yalıtarak içeri alıyor. Bu sayede ısıtma-soğutma tasarrufunu üst seviyede yaşıyoruz’’

Farklı bir ‘’görsel tema

Yıldırım Kule, geniş ve rahat kullanımlı toplantı alanları planlarken, Ankara’da fark yaratan yenilikçi bir yaklaşımla ‘’Sanat Kulesi’’ olma yolunda iddalı adımlar atmakta. ’Şehrin Sanat Galerisi olma yolunda fikirlerini bu yönde geliştirerek, her türlü sanat platformunun, ressamın, küratör ve bienal planlayıcılarının esnek bir şekilde yararlanabileceği geniş ve modern mekanları bünyesinde barındırmaktadır.

Asansör trafiğinin önüne geçtik

Farklı metrekare seçenekleri ve ofis- cadde mağaza konseptini bir arada sunduklarının da vurgusunu yapan Yıldırım “Yangın merdivenleri de dâhil olmak üzere binanın her yerine mimari anlamda da standartların üzerinde özen gösterdik. Asansör trafiğini de yönetmeliğin üstünde projelendirdik. 3m/sn. asansör hızıyla zamandan tasarruf sağlayarak, yüksek derecede verimlilik planladık. Katlarda genel asansör dışında bulundurmuş olduğumuz servis asansörü ile beklemede geçirilecek olan zaman diliminin azaltılmasını hedefledik” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz