Basketbolcu Melih Mahmutoğlu Fikirtepe Mağduru Oldu

Fenerbahçe Basketbol takımında forma giyen milli basketbolcu Melih Mahmutoğlu, Fikirtepe kentsel dönüşüm alanından aldığı 2 dairesi proje durunca mağduriyete sebep oldu. 

Fikirtepe kentsel dönüşüm mağdurlarına bu kez ünlü bir isim eklendi.

Mağdur olan isimlerden birinin ise spor dünyasının yakından tanıdığı Fenerbahçe Basketbol takımında  forma giyen milli basketbolcu Melih Mahmutoğlu olduğu ortaya çıktı. Melih Mahmutoğlu, Selim İnşaat imzası ile Fikirtepe’de hayata geçirilen Brooklyn Life projesinden 2 daire satın aldı ve peşinat olarak firmaya 140 bin TL ödedi. Peşinat ve aylık ödediği taksitler 540 bin lirayı buldu. Ünlü basketbolcu proje durunca harekete geçti.

Melih Mahmutoğlu’nun avukatları aracılığıyla Tüketici Mahkemesi’ne başvuru yapıldı. Avukat Mahir Işıkay ve Avukat Ali Ozan Açıkalın tarafından mahkemeye sunulan dilekçede, Melih Mahmutoğlu’nun sözleşmeden kaynaklanan yükümlülüklerini eksiksiz yerine getirdiğini ancak firmanın inşaatı temel seviyesinde bıraktığını belirtiler. Sözleşmede belirtilen anahtar teslim tarihinin 24 Haziran 2018 olduğu belirtilen dilekçede, bu şartlarda inşaatın belirtilen tarihte bitmesinin mümkün olmadığı belirtildi.

Parası geri ödensin

Dilekçede Melih Mahmutoğlu’nun bugüne kadar ödediği 540 bin TL’nin geri ödenmesi ve vadesi henüz gelmeyen 700 bin TL değerindeki 35 senedin de iptaline karar verilmesi talep edildi. Dilekçede, “Sözleşmenin devamı müvekkil için çekilmez hale gelmiştir. Davalı yan hali hazırda batmış ve inşaattan elini çekmiş adeta inşaatı temel seviyesinde bırakmıştır. Bu sebeple müvekkilin sözleşme uyarınca vadeli olarak düzenleyip davalı yana teslim ettiği senetlerden henüz vadesi gelmemiş olanları ödemeye devam etmesi de beklenemez” denildi.  Avukatlar Mahir Işıkay ve Ali Ozan Açıkalın’ın dilekçesini inceleyen Tüketici Mahkemesi verdiği kararda ödemelerin durdurulmasına karar verdi.

Kaynak: Hürriyet Gazetesi – Damla Güler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz