Beykoz’da 1000’lik imar planları Ocak’ta mecliste!

Beykoz Başkan Yardımcısı Eyüp Salih Elmas, Kavacık Bölgesi’nin içinde olduğu 1/1000’lik uygulama planlarının 2018 yılının ocak ayında ilçe belediye meclisinden geçirileceğini bildirdi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ilçenin imar planı ve mülkiyet çalışmalarını ilçe sakinleriyle paylaştığı Halk Meclisi Kavacık Mahallesi’nde gerçekleşti. Kavacık Yıldırım Beyazıt Camisi Lokali’nde gerçekleştirilen toplantıya Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in yanı sıra, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, başkan danışmanları ve Mahalle Muhtarı Yusuf Kesici de katıldı.

Halk Meclisi’nin açılışında imar ve planlamadan sorumlu Başkan Yardımcısı Eyüp Salih Elmas ilçe genelindeki ve Kavacık Mahallesi’ndeki imar planı çalışmaları hakkında açıklamalar yaptı.

Beykoz’un 1000’lik imar planları Ocak’ta mecliste

Başkan Yardımcısı Eyüp Salih Elmas, şunları kaydetti:

“İlçemizdeki imar planı çalışmalarını, eski köyler hariç, çeşitli ölçeklerde tamamlamış bulunmaktayız. Sit, Boğaz Kanunu’ndan dolayı  Beykoz ilçesi olarak plan çalışmalarımızı tek başına yürütemiyoruz. Kavacık bölgesinde 5000’lik plan çalışması yürüttük. Bu plan çalışmasına İBB’den onay aldık, Anıtlar Kurulu’ndan geçirdik. Şu anda İstanbul Çevre Şehircilik Tabiat Varlıklarını Koruma Komisyonu’nda. Müzakerelerimiz sürüyor. Kavacık Bölgesi’nin içinde olduğu 1/1000’lik uygulama planları 2018 yılının ocak ayında ilçe belediye meclisimizden geçecek inşaallah. Beykoz halkının ruhsatlı ve iskânlı binalara kavuşması için imar planlarında vatandaşlarımızın lehine şartların en iyisini ihdas etmeye çalışıyoruz.”

Beykoz Belediyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here