“Beykoz’da 150 Sosyal Konut Yapılacak”

Beykoz’da belediye meclisi kararıyla 150 sosyal konut projesi yapılacak.

Beykoz Belediye Meclisi Ocak ayı son oturumunda, sosyal konut amaçlı Soğuksu’da satın alınacak taşınmazla ilgili oylama yapıldı. Aynı oturumda, Boğaziçi Alanı 1/1000 Ölçekli Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi Koruma Amaçlı Revizyon Uygulama İmar Planı 2. Etabı’nı onaylandı.

Beykoz Belediyesi Meclisi Ocak Ayı’nın son oturumu için Yücel Çelikbilek başkanlığında toplandı. Mecliste öncelikli olarak Teknik Başkan Yardımcısı Eyüp Salih Elmas tarafından imar planlarıyla ilgili bir sunum yapıldı.

Beş bin 500 m² arsada 100-150 sosyal konut

Beykoz Belediye Başkan Yücel Çelikbilek’te açıklamalarında, aynı imar şartlarında başka bir yer bulunması durumunda hemen satın alacağını ifade ederek, Soğuksu’da satın alınması düşünülen 5500 m²’lik alan üzerinde 90 m²’lik 100-150 civarında konut olacağını söyledi.

– 1000’lik İmar Planları Oylandı

Oturumun devamında, Çubuklu, Kanlıca’nın bir kısmı, Göksu Mahallesi’nin bir kısmı, Yenimahalle’nin bir kısmı ve Göztepe Mahallesi’ni kapsayan Boğaziçi Alanı 1/1000 Ölçekli Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi Koruma Amaçlı Revizyon Uygulama İmar Planı 2.Etabı’nın oylaması yapıldı.

Meclis genel kurulu, gündemde yer alan diğer maddeleri de görüşerek aşağıdaki şekliyle karara bağladı.

1-İlçemizde bulunan 45 mahallemizin Muhtarlıklarına hizmetlerin iyileştirilmesine yönelik nakdi yardım yapılması hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu oy birliğiyle,

2-Kentsel Yenileme Projelerinde Toplu Konut olarak değerlendirilmesi amacıyla Beykoz İlçesi, Paşabahçe Mahallesi, 889 ada 47 parsel 40 pafta sayılı taşınmazın Belediyemizce satın alınması hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu oy çokluğuyla,

3-İlçemiz sınırlarında ihtiyacı olan mahalli idareler ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının bakım ve onarımlarının Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğünün bütçe kodundan yıllara sari olarak yapılması hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu oy birliğiyle,

4-Şahinkaya Mahallesi 376 ada 1 parsel ve 506 ada 3 parsel sayılı taşınmaz üzerinde yapılması planlanan Okul Projesi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu oy birliğiyle meclisten geçti.

“Beykoz İlçesi, Tokatköy Mahallesi, Gazi Serdar Karakullukçu Çıkmazı isminin Şehit İzzet Taş Çıkmazı olarak değiştirilmesi hakkındaki Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünün teklifi” ise İBB’den geldiği şekilde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Komisyonu’na oy birliğiyle havale edildi.

Kaynak: Dostbeykoz.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz